Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SUBARU LEVORG AVRUPA PRÖMİYERİNİ FRANKFURTTA GERÇEKLEŞTİRDİ

Spor otomobiller yaratma konusunda uzun yıllara dayanan bir deneyime sahip olan SUBARU, yeni nesil Sport Tourer LEVORG modeli ile Frankfurt...

Spor otomobiller yaratma konusunda uzun yıllara dayanan bir deneyime sahip olan SUBARU, yeni nesil Sport Tourer LEVORG modeli ile Frankfurt Fuarı’nda yer aldı. 

Benzersiz şık ve sportif bir tasarıma sahip olan LEVORG, üstün performansı ve güvenlik özellikleriyle de Subaru’nun zengin mirasını zirveye taşıyor. 

 Geçtiğimiz yıl Japonya’da gerçekleşen başarılı lansmanın ardından Avrupa pazarına uygun versiyonu geliştirilen LEVORG, Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye’de satışa sunuluyor. 

5’inci nesil Legacy modelinin yerini alacak olan LEVORG, WRX’in DNA’sında bulunan sportif sürüş zevkini Legacy’nin kullanışlılığı ve geniş iç mekan konforuyla harmanlıyor. LEVORG Avrupa Pazarı ile aynı anda Türkiye’de Frankfurt Fuarı’nda Avrupalı tüketiciye sunulan Sport Tourer LEVORG’un Türkiye’de Avrupa ile aynı anda satışa sunulduğunu ifade eden Subaru Genel Müdürü Halil Karagülle şu açıklamayı yaptı:

 “Mevcut Crossover ve SUV gamına ilave olarak Subaru’nun “Boxer Motor”, ve “Simetrik Sürekli Dört Çeker” gibi genetik özelliklerini bünyesinde bulunduran, hem sportif hem günlük kullanıma uygun, ailelerin de tercih edebileceği çok yönlü Sport Tourer modeli LEVORG’u Avrupa ile aynı anda satışa sunuyoruz. 

170 BG'lik 1.6 litre direk enjeksiyonlu turbo motora sahip olan LEVORG geniş bagaj hacmi, sportif kullanımı, geliştirilmiş güvenlik özellikleriyle geniş bir tüketici kitlesine hitap ediyor. 

Bünyesindeki üstün özellikleri ile benzersiz bir model olan LEVORG'un, cazip fiyat seviyesiyle de pazarda çok rekabetçi bir konumda olacağına inanıyorum”. Legacy, Revolution ve Touring: LEVORG LEVORG ismi Legacy, Revolution ve Touring (Miras, Devrim ve Gezi) isimlerinin birleşiminden oluşuyor. 

Sportif özelliklerle kullanışlılığı birleştiren LEVORG, direksiyon başında vakit geçirmeyi seven sürücüler için kusursuz bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Ön tasarımını Subaru WRX STI’dan alan LEVORG, kullanışlı teknolojisinin yanı sıra sürüş güvenliği ve çevre dostu özellikleriyle de günümüzün beklentilerine çok iyi yanıt veriyor.  

Devrim Niteliğinde bir Sport Tourer 
Subaru, LEVORG'u geliştirirken sürüş keyfi, uzun mesafelerde rahat sürüş için güvenlik ve çok yönlülüğü birleştirerek sport tourer sınıfında bir devrim yarattı. 

Özellikle uzun mesafelerde yolcuların rahatlığını sağlamak için aracın gelişmiş özellikleri geniş bir kabinle birleştirildi. LEVORG’un gövde boyutları bir Sport Tourer modelinin kolay kullanım özelliğini korurken aynı zamanda geniş ve rahat bir iç alana sahip. 

Şık ve dinamik tasarımının yanı sıra kullanıcı dostu bagaj alanıyla da kusursuz bir Sport Tourer konforuna sahip olan Subaru LEVORG, spor bir aracın güçlü yapısıyla Sport Tourer bir modelin rahat ve sportif hissini buluşturarak “tasarım ve işlevi” bir arada sunuyor.  

Zarif tasarım sportif siluet 
Tavanın alçak arka kenarı önden arkaya doğru zarif bir siluet oluştururken geniş bagaj alanını da beraberinde getiriyor. Şık ve spor tasarım, spor bir otomobile uygun biçimde yüksek bir performans hissi yaratıyor. 

Burun konisi, Subaru'nun kendine özgü altıgen ızgarasının bulunduğu ön kısmın dinamik, üç boyutlu yapısını vurguluyor. Otomobilin şahin gözü farları, delici bir bakış atıyormuş hissi veriyor. Kabin içinde yüksek kalite ve üstün işlevsellik öne çıkıyor. 

Piyano siyahı yüzeyler, metalik vurgular ve krom parçalar yüksek kaliteye sahip bir alanda buluşuyor. Birbirlerine yakın göstergeler, 3.5 inç tam renkli LCD ekran ve aydınlatmalı ortam; keskin, hassas, yüksek teknoloji hissi sunan saten kromla vurgulanıyor. 

D şekilli direksiyon sürücünün sezgilerini artırmak için tercih edilmiş. Göstergelerin açılış sırası ve diğer özellikler ise hislere hitap edecek şekilde tasarlanmış.