Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DOĞUŞ OTOMOTİV'DEN VOLKSWAGEN AÇIKLAMASI

Doğuş Otomotiv, Tüm dünyada ve Türkiye'de etkilenen araçların detayının, Volkswagen AG'nin yürütmekte olduğu araştırma sonucunda be...

Doğuş Otomotiv, Tüm dünyada ve Türkiye'de etkilenen araçların detayının, Volkswagen AG'nin yürütmekte olduğu araştırma sonucunda belirleneceğini bildirdi. 

Doğuş Otomotiv'den İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

 "Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA)’nın yayınladığı bir rapora dayanarak Volkswagen’in 2008-2014 model bazı dizel araçlarının ABD çevre standartlarına uymadığını tespit etmesini takiben başlayan süreçle ilgili Doğuş Otomotiv olarak gelişmeleri yakından takip etmekte, konuyla ilgili Volkswagen Grubu ile sürekli temas halinde bulunmaktayız. 

Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimiz Volkswagen Grubu, konuyla ilgili şu anda hızlı, şeffaf ve kararlı çok kapsamlı bir araştırma gerçekleştirmektedir. 

Tüm dünyada ve Türkiye'de etkilenen araçların detayı, Volkswagen AG'nin yürütmekte olduğu araştırma sonucunda belirlenecektir. Bununla birlikte, VW AG’ den yapılan açıklama uyarınca söz konusu durumdan etkilenen araçlar da dahil olmak üzere tüm araçlarımızın sürüş ve yol güvenliğine uygun olduğunu da belirtiriz."haberturk