Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

110 YAŞINDAKİ ELEKTRİKLİ OTOMOBİL SATILDI

100 bin dolarınız varsa akıllı hava süspansiyonlu, elinizi sürmeden telefonunuzu kullanmanıza izin veren, kameralı ve lüks, deri koltuklu b...

100 bin dolarınız varsa akıllı hava süspansiyonlu, elinizi sürmeden telefonunuzu kullanmanıza izin veren, kameralı ve lüks, deri koltuklu bir Tesla Model S satın alabilirsiniz. 

Veya biraz farklı bir elektrikli otomobil istiyorsanız, 1905 Woods'un bu özelliklerin hiçbirine sahip olmayan elektrikli otomobili Queen Victoria Brougham'ı tercih edebilirsiniz. Tercihini ikinci otomobilden yapan biri, geçtiğimiz hafta sonu Woods'a giderek yaklaşık 95.000 doları gözden çıkardı ve açık artırmadaki aracı satın aldı. 
Çok nadir bulunan araç, Bonhams'a göre "var olduğuna inanılan tek 1905 Woods Electric Style 214A Queen Victoria Brougham". Woods Motor Vehicle Company'nin Chicago'daki ortaya çıkışı, 1899'a dayanıyor. Firmanın yaklaşık 3.000 dolara satılan elektrikli otomobilleri, zamanı için oldukça pahalıydı. 

Kütüğü andıran otomobil, pille çalışan bir motora sahip. Araç, pillerini hızla şarj edebildiği için sonsuza kadar beklemeniz de gerekmiyor. Woods'un otomobili maksimum 38km/saat hız yapabildiği için rüzgar yüzünüze pek çarpmıyor. 

Dahası otomobilin konforlu ve gösterişli olduğunu söylemek de zor. Ancak elektrikli otomobillerin tarihi ve geldiğimiz yeri fark etmemiz açısından bolca öneme sahip.sabah