Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLVO ÜSTÜN ÇOCUK KOLTUĞU KONSEPTİNİ TANITTI

Volvo geçtiğimiz aylarda tanıttığı Lounge Konsolu’nun ardından yeni geliştirdiği “Üstün Çocuk Koltuğu” konseptini otomotiv dünyasının beğen...

Volvo geçtiğimiz aylarda tanıttığı Lounge Konsolu’nun ardından yeni geliştirdiği “Üstün Çocuk Koltuğu” konseptini otomotiv dünyasının beğenisine sundu. 

Seyahat sırasında çocuğunun güvenliğini en önemli konu olarak gören aileler için tasarlanan bu yeni koltuk, saat yönünün tersine dönerek arkayı görecek bir şekilde kilitlenebiliyor. 

Yan kısmında küçük, altında ise büyük bir depolama alanı barındıran bu koltuk ailelerin çocuk bezleri, örtüler ve büyük bir el çantası gibi eşyalarını rahat bir şekilde taşımalarını sağlıyor. 
Volvo, küçük çocukların orantısız kafa büyüklük ve ağırlıkları ile yeterince güçlü olmayan boyun kasları nedeniyle en az üç veya dört yaşına kadar olabildiğince arkaya bakacak şekilde seyahat etmelerini tavsiye ediyor. 

Volvo Konsept ve İnceleme Merkezi’nin İç Mekan Tasarım Şefi Tisha Johnson bu alternatif oturma düzenlerinin önümüzdeki yıllarda otonom araçların daha da gelişmesi ile otomotiv endüstrisindeki yerinin sağlamlaşacağının altını çiziyor. Volvo ilk geriye doğru dönük çocuk koltuk prototipine 1964 yılında bir PV544’te yer vermişti.Haber7