Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HERTZ 3 BİN ARAÇ İLE YOLLARDA

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala karayolu trafiği de hareketlendi. Bayram ziyaretine gelen gurbetçiler şimdiden yollara düştü.  ...

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala karayolu trafiği de hareketlendi. Bayram ziyaretine gelen gurbetçiler şimdiden yollara düştü. 

Dünyanın ilk araç kiralama şirketi Hertz ise aldığı erken rezervasyonlarla Ramazan Bayramı’nda 3 bin aracı ile yollarda olacak. 

Ramazan Bayramı’nın yaklaşması karayolu trafiğini şimdiden artırdı. Öyle ki bu sene yaklaşık 40 bin kiralık aracın yollara düşmesi bekleniyor. Yurt içinde bir noktadan bir noktaya seyahat edecek vatandaşların yanı sıra bayram tatilini yaz tatili ile birleştiren gurbetçi sayısı da oldukça fazla. 

 Yurt içi seyahatlerinde rahat etmek isteyen gurbetçiler araç kiralama sektörünün de yüzünü güldürdü. Yurt dışından alınan rezervasyonlar sayesinde araç kiralama şirketleri temmuz ayı rezervasyon kotasını çoktan doldurdu. 2015 yılının “En İyi Araç Kiralama Markası” seçilen Hertz, Ramazan Bayramı için rezervasyonlarını tamamlayan şirketler arasında ilk sırada geliyor. 

Bayram öncesinde özellikle Almanya ve Hollanda’dan gelen gurbetçilerin ilgi gösterdiği Hertz, bu bayram tüm filosu ile yollarda olacak markaların başını çekiyor. Aylar öncesinden kiralık araç rezervasyonlarını yaptıran gurbetçiler sayesinde markanın yaklaşık 3 bin araçlık filosu şimdiden Ramazan Bayramı için yollara çıktı. 

 Halkın araç kiralamaya olan ilgisinin gün geçtikçe arttığını anlatan Hertz Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu, “Ramazan Bayramı özellikle gurbetçi vatandaşlarımızın ülkemize gelişiyle sektörümüzü oldukça hareketlendirdi. Yaz sezonunda da araç kiralama talebinde artış yaşıyoruz. En yüksek talebi uçak ile seyahat eden kişi sayısının yüksek olduğu rotalarda alıyoruz. 

Bu nedenle rahatlıkla havayolu taşımacılığının gelişimiyle sektörümüzün gelişimi arasında bir paralellik bulunuyor diyebilirim. Ayrıca resmi tatiller ve bayramlarda da bizim sektörde talep artışı yüksektir” dedi. Araç kiralamanın üç ana kategoriye ayrıldığını anlatan Hidayetoğlu, bunları şöyle sıraladı:

 “İş amaçlı seyahatlerde yapılan kısa süreli kiralamalar, tatil amaçlı yapılan bireysel kiralamalar ve 24 ay veya 36 ay gibi uzun vadeli yapılan operasyonel filo kiralama. Biz bu üç kitleye de konforlu ve standartları belli bir seyahat imkânı sağlıyoruz. 

Tatil amaçlı seyahat eden kişiler için seyahat güvencesini keyifli bir yolculuğa dönüştürürken, kurumsal müşterilerimize de bir tedarikçi değil, seyahat partneri olmanın ayrıcalığını sunuyoruz” dedi. Sektörün geçmişinin uzun yıllara dayanmasına rağmen ülkemiz için yeni olduğunu anlatan Hidayetoğlu, “Hızla gelişen bir pazarın önemli oyuncusuyuz. Her sene yüzde 15 ila 20 arasında bir büyüme sergiliyoruz. 

Yüzde 14,3’lük bir büyüme kaydeden sektörümüz, parkındaki araç sayısını 236 bin 900 adede çıkardı. 2014 yılında aktif büyüklüğü 13,7 milyar TL’ye ulaştı. Bu verilerden yola çıkarak gerek kurumsal gerekse bireysel araç kiralama alışkanlığının her geçen gün artarak devam ettiğini söyleyebiliriz” dedi. 

 Hertz; Türkiye’de 2002 yılından bu yana Asya Nakliyat ve Dış Tic. A.Ş. çatısı altında, sekizi İstanbul’da olmak üzere toplam 40 şube ile faaliyetlerini sürdürüyor. 100 yıla yakın bir geçmişe sahip olan marka, Türkiye’de 3 bin araçlık filosu ile gerek kurumsal gerekse bireysel kiralama ihtiyacı olan müşterilere hizmet veriyor.