Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENI BMW 7 SERISI GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Mercedes-Benz'in S Serisi ile kıyasıya bir rekabet içerisinde olan 7 Serisi, lüks sınıfın gereksinimlerini bir adım daha öteye taşıyor....

Mercedes-Benz'in S Serisi ile kıyasıya bir rekabet içerisinde olan 7 Serisi, lüks sınıfın gereksinimlerini bir adım daha öteye taşıyor. 

Nitekim yeni 7 Serisi, hem tasarımı hem de karoserinin altındaki yepyeni teknolojilerle bu sınıftaki beklentileri karşılayacak düzeyde. Bugüne kadar üretilen en lüks ve en konforlu 7 Serisi olarak nitelendirilen otomobilin tasarımı oldukça dinamik bir görüntüye sahip. 

Önceki nesline göre sportif detayların öne çıktığı altıncı nesil 7 Serisi'nde LED'li farlara yer verilirken, opsiyonel olarak Laserlight adı verilen yüksek teknolojili aydınlatma sistemine sahip olunabiliyor. Aracın ızgara yapısı selefiyle benzerlik gösterirken, ön tampon üzerinde LED sis lambaları ve krom süslemeler tasarımın öne çıkan diğer detaylarından. 
Arkada ise L şeklindeki stoplar ve yeni tampon tasarımı dikkat çekiyor. Altıncı nesil 7 Serisi'nde 17 ile 20 inç boyut aralığında alaşım jant seçeneklerinin de sunulduğunu belirtelim. Aracın iç mekanında ise küçük kardeşlerinden izler dikkat çekse de kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça yüksek. 

Nappa ve Dakota derinin kullanıldığı kabinde, konsolu boydan boya geçen ahşap kaplamalara ek olarak sunulan krom süslemeler ilk bakışta öne çıkan tasarım detayları. Dokunmatik kumanda ekipmanlarının yer aldığı altıncı nesil 7 Serisi'nde yeni iDrive bilgi-eğlence sistemi sunuluyor. 

Hem uzun hem de standart şasi uzunluğunda 14 cm büyüyen otomobil özellikle arkadaki yaşam alanını arttırıyor. BMW yetkilileri kullanılan hafif malzemeler sayesinde selefine göre 130 kg hafifleyen otomobilin daha dinamik bir sürüş sunacağını belirtirken, otomobilin kaputunun altında da bu büyük gövdeyi taşıyacak motorlara yer veriyor. 

 750i xDrive seçeneğinde 4.4 litrelik TwinPower turbo V8 motor kullanılıyor. 450 HP ve 650 Nm tork üreten bu motor ile 7 Serisi 0'dan 100 km/s hızını 4.4 saniyede tamamlayabiliyor. 740i'de ise 3.0 litrelik altı silindirli TwinPower turbo motor sunuluyor. 326 HP güç ve 450 Nm tork ile 0'dan 100 km/s hız 5.5 saniyede tamamlanabiliyor. 

 Dizel cephesinde 730d, 3.0 litrelik TwinPower Turbo motorla can buluyor. 265 HP ve 620 Nm tork üreten üniteyle 730d, 0'dan 100 km/s hıza 5.8 saniyede ulaşabiliyor. Yeni 7 Serisi'nin kaputunun altındaki en dikkat çekici motor ise 2.0 litrelik benzinli motor. 740e versiyonunda kullanılacak bu motor seçeneği elektrikli bir motor ve lityum iyon pilleriyle desteklenecek. 

740e yalnızca elektrik motoruyla 40 km yol yapabilecek. Otomobil hem benzinli hem elektrikli motoruyla kullanıldığında 2.1 lt/100 km'lik bir ortalama yakıt tüketimi verisine sahip.sabah