Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PSA GRUBU TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN ÜÇ SİLİNDİRLİ TURBO PURETECH MOTOR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Engine Technology International  tarafından Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen 17. Uluslararası Motor Ödülleri çerçevesinde, 1,0L - ...

Engine Technology International  tarafından Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen 17. Uluslararası Motor Ödülleri çerçevesinde, 1,0L - 1,4L silindir hacimli motorlar kategorisinde PSA Grubunun geliştirdiği ve yenilenen Peugeot 208 ve 308 modellerinde sulunan üç silindirli turbo PureTech motor  2015 Yılın Uluslararası Motoru  ile ödüllendirildi. 

 Bu ödül, Kuzey Fransa’da Douvrin’deki “Française de Mécanique” üretim merkezinde şimdiden 100 bin adedin üzerinde üretilmiş olan Puretech motorun başarısını taçlandırıyor. 

Yakıt tüketiminde ve CO2 emisyon değerlerinde ortalama %18 azalma sağlayan ve son derece performanslı PureTech motor ailesi, 2012 yılından bu yana 640 bin adet yıllık kapasite ile Trémery fabrikasında üretilen 1,0L ve 1,2L atmosferik versiyonlar ile birlikte 2014’ten bu yana  Française de Mécanique  üretim merkezinde 320 bin adet yıllık kapasite ve Çin’de Xiangyang üretim merkezinde 200 bin adet yıllık kapasite ile üretilen 1,2L Turbo versiyonları içeriyor. 
PSA Grubu, PureTech turbo motorlarına olan yüksek talebi karşılamak üzere, 2015 Mart ayında Trémery fabrikasında 200 bin adetlik bir ek kapasitenin tahsis edildiğini duyurdu. Pure Tech motor ailesi Peugeot 208, 301, 308, 2008 modellerinde kullanılıyor. 

Ödül töreninde bir konuşma yapan Güç Üniteleri ve Şasi Direktörü Christian Chapelle:  Km’de ortalama 110,3 gram CO2 emisyon değeri ile, PSA grubu bu alanda Avrupa’nın tartışmasız lideridir. 3 silindirli Turbo PureTech motorumuzun aldığı bu prestijli ödül Grubun mühendislik bölümünün benzinli motorlardaki bilgi ve deneyim birikimini mükâfatlandırıyor. 

Bu ödül, gittikçe daha düşük tüketimleri mümkün kılmak amacıyla PSA’nın Ar-Ge alanında sağladığı teknolojik ilerlemelerin gördüğü genel kabulün güzel bir ifadesini oluşturuyor» dedi.