Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ PEUGEOT 208 DE ENERJİ PATLAMASI

Lansmanından üç yıl sonra, Avrupa’da markanın en çok satılan modeli olan Peugeot 208 kabuk değiştiriyor. İddialı stilini bir adım daha ötey...

Lansmanından üç yıl sonra, Avrupa’da markanın en çok satılan modeli olan Peugeot 208 kabuk değiştiriyor. İddialı stilini bir adım daha öteye taşıyan 208, standart LED 3D farlar, ışıldayan Orange Power gibi yepyeni renkler ve yeni kişiselleştirme aksesuarları ile şimdi daha da sportif ve dinamik biçimde kendini gösteriyor. 

Active City Brake, MirrorScreen, Geri Vites Kamerası ve Park Assist gibi yeni teknolojik donanımlar ile aracın şehir içinde kullanımı daha da kolaylaştırıldı. 

Ayrıca 100 km’de sadece 3 litre tüketim ve 79g CO2/km emisyon değerine ulaşan dünyanın en tutumlu içten yanmalı motoru başta olmak üzere PureTech ve BlueHDi motor seçenekleri en son Euro 6 standartlarını karşılıyor. 

Mayıs ayında İstanbul AutoShow Fuarı’nda sergilenecek olan Yeni Peugeot 208 yılın son çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak. 

Peugeot 208: Stratejik bir segmentin vazgeçilmez oyuncusu Toplam pazar satışlarının yaklaşık %30’unu oluşturan B segmenti Avrupa pazarının miktar yönünden en büyük ikinci segmentidir. Çok sayıda model ve siluete rağmen (özellikle SUV/CUV), satılan 3 araçtan 2’den fazlasını temsil eden kompakt hatchback bu segmentte açık ara lider modeldir. 

Ve Peugeot 208 rekabetin git gide yoğunlaştığı bu segmentin kilit oyuncusu olmaya devam ediyor. 200 serilerinin tarihsel ağırlığından ve markanın bilgi birikiminden güç alan Peugeot 208, yakında 1.000.000 adet satışa ulaşacak. Şehirli SUV modeli Peugeot 2008 ile birlikte, Peugeot’nun 2014 yılında Avrupa pazarının B segmentindeki satışlar bazında podyumdaki yerini korumasını sağlıyor. 

 Yeni Peugeot 208 de bu başarıyı sürdürmek üzere; cazibe ve karakter unsurlarını ön plana çıkaran yeni bir stil, gerek renk, gerek kişiselleştirme, gerekse ürün gamında yükseliş stratejisi ile genişletilen ürün arzı, daha fazla güvenlik ve konfor için yeni teknolojik donanımlar ve hem tutumlu hem de performanslı yeni motor seçenekleri gibi sağlam argümanlara sahip. 
Manyetik çekim gücü Safkan dış tasarım, güçlü kişilik Lansmanından bu yana, Peugeot 208 marka değerleri ile uyumlu güçlü kişilikli bir şehir modeli olarak kabul gördü.

Peugeot 208’in karakterini ve duruşunu şekillendirmeye katkıda bulunan, hem sportif hem de şık yapı, enerjik ve modern boyutlar ya da üzerinde çok çalışılmış özgün tasarım gibi unsurlar da değişmedi. Peugeot tasarımcıları daha vurucu ve daha keskin hale getirilen modelin çekiciliğini ve kimliğini daha da güçlendirmeyi hedeflediler. 

Bu yeni kimlik elbette sağlamlığın ve kalitenin arttırılmasıyla birlikte ilerliyor. Böylece, ilk bakıştan itibaren, Yeni Peugeot 208, daha iddialı, sağlam ve sportif yeni tarzı ile baştan çıkarıyor. Önde, yeni tampon daha keskin, net ve kaslı çizgiler sergiliyor. 

Genişletilmiş ızgara ve krom çıta artık tamamen tampon içine entegre edildi. Yüksek donanım seviyelerinde, yeni "EQUALIZER" ızgaranın sıcak kromaj markajı benzersiz bir 3D efekti veriyor. Dışarıya alınan sis farları ile birlikte bu yeni kimlik, aracı daha geniş ve daha dinamik göstererek yola daha sağlam oturan bir görünüş kazandırıyor. 

Ön tasarım, araca daha keskin ve aslansı bir bakış kazandıran yeni çift renkli farlar, siyah ve krom maskeler ve teknolojik LED’li ışıklı imza ile vurgulanıyor. Yandan bakıldığında, modelin modern ve dinamik boyutları ve üzerinde ayrıntılı şekilde çalışılmış tasarımı korundu. 

Yeni Peugeot 208’in profili ise farklılaştırılmasına katkıda bulunan yeni donanımlar ile ayırt ediliyor. Modelin hem şık ve hem de spor yanını güçlendiren krom ayna gövdeleri bundan böyle 3. seviyeden itibaren standart olarak sunuluyor. Arkada, stop lambaları ve yeni LED’li 3D ışık pençeleri şaşırtıcı çizgileriyle büyülüyor. 

Tamamen homojen görüntüleri, kırmızı sıcak opal renkleri ve derin 3D efektleri onları teknolojinin gerçek mücevherleri haline getiriyor. Peugeot tarzının sembolü arslan pençesi arka farlar 208 gamının tümünde sunuluyor. Sürüş duyumlarına odaklanan kaliteli ve sade iç mekân Yeni Peugeot 208’in içinde, lansmanından bu yana müşteriler tarafından beğenilen yenilikçi kokpit Peugeot i-Cockpit dikkat çekiyor. 

Güvenli, heyecan verici ve hassas sürüş sağlayan bu yeni konsept ilk kez 2012 yılında Peugeot 208’de sunuldu, ardından Peugeot 2008 ve 308’lerde kullanıldı. Peugeot i-Cokpit kompakt direksiyon simidi, göz hizasında gösterge paneli ve 7”geniş dokunmatik ekrandan oluşuyor. 

İkinci donanım seviyesinden itibaren sunulan 7" geniş dokunmatik ekran, radyo, navigasyon, telefon ve yol bilgisayarı gibi çeşitli araç fonksiyonlarına erişimi kolaylaştırıyor. Buna ek olarak, Bluetooth bağlantısı, USB gibi mobil uygulamaları ve bu uygulamalardan tam anlamıyla yararlanmak için akıllı telefon ekranının araç ekranı üzerine taşınmasını sağlayan yeni MirrorScreen sistemini barındırıyor. 

Genişletilmiş ürün arzı Parıldayan yeni dış renkler Yeni Peugeot 208 gamının renk ve boya paleti (opak, metalik, sedefli) yepyeni renklerle zenginleştirildi. 13 renkten oluşan zengin çeşitli gam, farklılaşma arayışında olan müşterilerin artan ihtiyacına cevap veriyor. 

Yeni turuncu POWER metalik renk dinamizm, gençlik ve tazelik hissi yayıyor. Işıkta canlı ve pullu görünümü ile parıldayan ve araç ile sürücüsünü ön plana çıkaran neşeli, büyük rağbet gören bir renk. 

Başka renkler de yakında açıklanacak. Yeni ve modern kişiselleştirme olanakları Yeni Peugeot 208, çağı ile tam uyumlu sayısız donanımları ve zengin çeşitliliğinin yanı sıra, yepyeni orijinal kişiselleştirme seçenekleri sunuyor. 

MENTHOL White dahil dış kişiselleştirme paketleri, ikinci donanım seviyesinden itibaren orijinal fabrika opsiyonu olarak sunuluyor. Beyaz dokunuşlu MENTHOL White paketi şık ve dinamik bir ambiyans oluşturulmasın katkıda bulunuyor. 

Bu özelleştirme unsurları aşağıdakilerden oluşuyor: 
• Renkli 3D efektli renkli sıcak markajlı "EQUALIZER" ızgara; 
• Parlak siyah ızgara çıtası; 
• Lazer baskılı renkli kenar şeritli parlak siyah sis farı kapakları*; • Ön ve arka renkli Peugeot yazısı ; 
• Perla Nera Siyah Ayna yuvaları ve renkli sinyal lambaları.  (Seçilen paketin renginde) 

Ek dış kişiselleştirme paketi ile iç kişiselleştirme paketleri modelin ticari lansmanından itibaren satışa sunulacak. Yeni nesil donanımlar Lansmanından bu yana satılan versiyonların %80’inden fazlasın 7 inçlik büyük ekranı ile donatılmış olan Peugeot 208, dokunmatik ekranı geniş kitlelere sunan segmentin ilk modellerinden biri oldu. 

Aynı zamanda, kaldırım kenarındaki iki araç arasına otomatik olarak park edilmesini ve bu park yerinden çıkılmasına olanak sağlayan Park Assist aktif park yardımını sunan segmentin ender modellerinden biridir. Bugün, Yeni Peugeot 208, şehir içi kullanımıyla uyumlu iki yeni donanım sunarak bu alandaki öncülüğünü de sürdürüyor: 

Active City Brake ve Geri Görüş Kamerası. Active City Brake teknolojisi (Şehirde Çarpışma Riskine Karşı Otomatik Frenaj) 30 km/s hızın altında şehir içi kullanımda sürücünün müdahale etmemesi durumunda kazadan sakınılmasını veya ciddiyetinin azaltılmasını sağlayan yeni bir sistemdir. Ön camın üzerine takılmış olan kısa huzmeli bir lazer algılayıcı (Lidar) aynı yönde seyreden veya duran bir araç gibi engelleri algılayabiliyor. 

Sistem çarpışmayı önlemek veya çarpışma hızını azaltarak olumsuz sonuçlarını sınırlandırmak için tam güçlü frenajı otomatik olarak başlatabiliyor. Bazı durumlarda, bu sistem otomatik olarak aracı durdurmaya kadar gidebiliyor ve böylece önden giden araçla çarpışmanın önlenmesini sağlıyor. 

İkinci donanım seviyesinden itibaren opsiyon olarak mevcut olan Geri Görüş Kamerası büyük renkli ekranı ile günlük kullanımda park manevralarını kolaylaştırıyor. Daha da reaktif ve çeşitlendirilmiş uygulamalar Çağıyla tam uyumlu olan Yeni Peugeot 208’de, kullanıcının en iyi uygulamalardan kolayca yararlanması için, Mirrorlink® veya Carplay® uyumlu akıllı telefonunun ekranını aracın dokunmatik ekranı üzerinde görüntülemesini sağlayan MirrorScreen fonksiyonu sunuluyor. 

Bu çözüm, bir yandan Peugeot 208’in büyük dokunmatik ekranından yararlanarak mobil uygulamaların görünürlüğünü ve ergonomisini güvenlik içinde koruyor ve bu fonksiyona ilişkin tüm avantajları üzerinde topluyor. 

Uygulamalara erişim aracın durumuna bağlı olarak farklı şekilde yönetilmektedir. Araç hareket halindeyken, sürücü örneğin navigasyon gibi sürüşe faydalı uygulamaları veya webradio gibi haber-eğlence uygulamalarını kullanabiliyor. 

Dünya rekoru: 79 g CO2/ km’den itibaren, ultra verimli yeni motor seçenekleri! Lansmanından itibaren, Peugeot 208 dikkat çekici sürüş özellikleriyle büyük beğeni kazandı. Kompakt boyutları, hafifliği, aerodinamik kasası, markanın ileri bilgi birikimine yaraşan dinamik davranışı, mükemmel bir konfor ve yol tutuşu sentezi sağlıyor. 

Avrupa’da Euro 6 standardını karşılayan son nesil benzinli ve dizel geniş motor gamı ile birleşen bu niteliklere segmentte referans oluşturan performans ve kullanımda tasarruf avantajları eşlik ediyor. Yeni Peugeot 208 aynı zamanda lansmanında yeni EAT6 altı ileri tam otomatik vites kutusundan yararlanıyor (Efficient Automatic Transmission 6). 1.6 L BlueHDi :

Tek kelimeyle pazarın en iyi Dizel motoru ! 
En ileri dizel teknolojisini büyük düşüş gösteren CO2 emisyonları ve yakıt tüketimi ile bir araya getiren yeni BlueHDi motor seçeneklerinin hepsi 95 g CO2/ km’nin altında emisyon değerlerine sahipler ve böylece 1.6L BlueHDi ailesi pazarın en performanslı dizel motor gamı olarak kabul ediliyor. 75 hp’lik gam girişi versiyonu dışında bu motor seçeneklerinin hepsi Stop and Start sistemiyle sunuluyor. 

1.6L BlueHDi bundan böyle üç farklı güç seviyesinde mevcut: 
• 1.6L BlueHDi 75 S&S ve 1.6L BlueHDi 100 S&S, 5 ileri manuel vites kutusu ile eşleşiyor, standard versiyonları (75hp’de S&S yok) sırasıyla 90g ve 87g CO2/km emisyon sergiliyor ve çok düşük tüketimli versiyonları 100 km’de sadece 3,0 litre yakıt tüketimine karşılık 79 g CO2/ km yayıyorlar. Bu rakam hem segmentte ve hem de pazarda bir rekordur! 

• 1.6L BlueHDi 120 S&S, 6 ileri manuel vites kutusu ile eşleşerek en üst düzeyde kullanım keyfi ve dinamizm için sadece 94 g CO2/ km salıyor. 

PureTech : 97 g CO2/ km’den itibaren emisyon miktarı sergileyen üç silindirli benzinli motor teknolojisi Atmosferik versiyonlar 1.0L PureTech 68 ve 1.2L PureTech 82’nin lansmanından sonra, üç silindirli benzinli PureTech motor ailesi 1.2L PureTech 110 S&S turbo-kompresörlü versiyonuyla zenginleşti. Modüler ve kompakt, çevreci ve performanslı olan bu motor bir verimlilik ve ileri teknoloji konsantresi. 

Yüksek basınçlı (200 bar) direkt enjeksiyon sistemi ve yüksek randımanlı yeni kuşak bir turbo (240 000 d/d) ile donatılan motor düşük devirlerden itibaren pazarın en iyileri arasında sürüş keyfi sunuyor. 5 ileri manuel vites kutusu ile eşleşen bu motor 103 g CO2/ km gibi dikkat çekici şekilde düşük emisyonlar sergiliyor. 

Aynı zamanda yeni otomatik vites kutusu EAT6 ile de eşleşebiliyor. AISIN tarafından üretilen bu yeni otomatik vites kutusu, bir yandan mükemmel akıcılık ve üst düzey kullanım rahatlığını garanti ederken, daha hızlı vites değiştirmeleri sağlayan Quickshift teknolojine sahip. 

Aynı zamanda CO2 emisyonlarını önemli şekilde azaltacak şekilde tasarlandı. Böylece, manuel vites kutulu versiyon ile emisyon farkı sadece 1g/km’ye indirildi. 104 g CO2/ km emisyonlarıyla, 1.2L PureTech 110 S&S EAT6 versiyonu segmentteki benzinli otomatik versiyonların referansı olarak görülüyor. 

Dolayısıyla, Avrupa’da lansmanından itibaren, yeni Peugeot 208’de mevcut benzinli motor gamı 68hp’den GTi versiyonların olağanüstü motorunun 208 hp gücüne kadar son derece geniş bir güç aralığında sunuluyor. Aynı zamanda, yakıt tüketimleri ve CO2 emisyonları dikkat çekici şekilde sınırlı tutuldu; emisyonları sadece 97g ve 129 g CO2/ km arasında yer alıyor

ve her zaman en üst düzeyde güvenlik özellikleri! 
Konforuna ve sürüş keyfine ilave olarak, PEUGEOT 208’de EuroNCap’tan 5 yıldız almasını sağlayan güvenlik özelliklerinin tamamı yine standart olarak sunuluyor (ESP, ABS, AFU, REF vs.). Bu pasif güvenlik düzeyi ve Active City Brake (Çarpışma Riskine Karşı Şehirde Otomatik Frenaj) sistemi yeni Peugeot 208’in segmentin en güvenli otomobillerinden biri olmasını sağlıyor. 

Avrupa’daki bütün pazarlar için Poissy (Fransa) ve Trnava (Slovakya)’da müştereken üretilen Yeni Peugeot 208 Mayıs ayında İstanbul Auto Show Fuarı’nda sergilenecek ve yılın son çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak.

-->

Hiç yorum yok