Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SEAT LEON 1.4 TSI ACT DSG SATIŞA SUNULDU

Verimliliği dinamik performans ile buluşturan Aktif Silindir Teknolojisi’ne sahip 150 beygir gücündeki seat Leon 1.4 TSI ACT DSG, SEAT Yetk...

Verimliliği dinamik performans ile buluşturan Aktif Silindir Teknolojisi’ne sahip 150 beygir gücündeki seat Leon 1.4 TSI ACT DSG, SEAT Yetkili Satıcıları’nda satışa sunuldu. 

SEAT model ailesinde ilk kez Leon’da sunulan ACT teknolojisi, motor hacimlerindeki küçülmeyle birlikte sağlanan verim artışını ifade eden “downsizing” akımının en son ve teknolojik açıdan en ileri temsilcisi olarak kabul ediliyor. 

 4 silindire sahip 1.4 litre hacimli TSI motor ve DSG şanzıman ile birlikte sunulan ACT motor, sürüş sırasında aracın hızı saatte 130 kilometre altında, motor devri 1.250 ile 4 bin d/d arasında ve 205 Nm’lik torkun, 100 Nm’den daha azı talep edildiğinde devreye giriyor. 

ACT teknolojisi, bu durumda 4 silindirin, ikisini kapatarak, aracın 2 silindirle yol almasını sağlıyor. 11 milisaniyede devreye giriyor. Neredeyse fark edilmeyecek ve son derece hızlı bir şekilde gerçekleşen bu işlem, tek bir motor ile iki farklı kullanım tarzına hitap ediyor. 

Sakin ve düşük hızlı sürüşlerde, iki silindirle olağanüstü düşük yakıt tüketimi ve yeterli bir performans sunarken, yüksek performans tercih edildiği durumda ise, 11 milisaniye içinde sarsıntısız ve hissedilmeden 4 silindire dönerek hızlanma ve dinamizmi getiriyor. 

 Start/Stop sistemi ve fren geri kazanım sistemi ile donatılan Yeni Leon 1.4 TSI ACT 150 HP DSG, 100 kilometrede ortalama 4.6 litre yakıt tüketiyor. Bu değerleriyle dizel versiyonuyla karşılaştırılabilecek yakıt verimliliğe sahip Leon 1.4 TSI ACT 150 HP DSG, performansıyla da öne çıkıyor. 

Araç, 0’dan 100 kilometre hıza 8 saniyede ulaşabilirken, saatte azami 215 kilometreye çıkabiliyor. FR donanım seviyesinde satışa sunulan Leon 1.4 TSI ACT 150 HP DSG, 71.000 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyata satın alınabiliyor.

Hiç yorum yok