Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TNT TÜRKIYEDE GÜNLÜK KARAYOLU SEFERLERINI BAŞLATIYOR

Ekspres taşımacılık şirketi TNT, Türkiye ile Avrupa arasında gelişen ticaret sebebiyle İstanbul’a günlük tarifeli karayolu seferleri başlat...

Ekspres taşımacılık şirketi TNT, Türkiye ile Avrupa arasında gelişen ticaret sebebiyle İstanbul’a günlük tarifeli karayolu seferleri başlattı. 

Yeni karayolu rotası İstanbul’u Sofya’ya (Bulgaristan), oradan da TNT Avrupa Karayolu Ağı sayesinde Avrupa’nın diğer ülkelerine bağlıyor. TNT, aciliyeti olmayan gönderiler için ekonomik ve güvenilir çözümler sunarak İstanbul ve tüm Avrupa’yı birbirine tarifeli karayolu seferleriyle bağlayan tek ekspres taşımacılık şirketi olma özelliğini elinde tutuyor. 

İstanbul’dan diğer büyük Avrupa şehirlerine aktarım süresi, varış ülkesine olan mesafeye göre, 4 ile 7 gün arasında değişiyor. Türkiye’de TNT operasyonlarını, İstanbul’u Ankara, İzmir, Adana ve Bursa gibi önemli iş merkezlerine bağlayan 26 aktarma merkezi ve deposunun yanısıra 328 araçlık filosuyla gerçekleştiriyor. 

Türkiye ekonomisi, 2010’dan beri iç talep ve ticari faaliyetlerdeki gelişmelerin desteklenmesiyle yıllık ortalama %6 büyüme gösterdi. 2015’te de bu büyümenin %3 olması bekleniyor . 

Avrupa Birliği ülkeleri, Türkiye’nin bir numaralı ithalat ve ihracat iş ortağı. (Dünya Bankası, 2014) TNT, aynı zamanda Avrupa’nın güneydoğusundaki etkinliğini artırmak amacıyla Sofya ve Kosova’nın başkenti Priştina arasında haftada iki, karayolu seferleri başlattı. 

Bu hizmet müşterilere, paketli gönderilerin yanısıra 500kg’a kadar paletli gönderi de yapma imkanı sunuyor. Gönderiler Sofya’dan çıkış yaptıktan 1 iş günü sonra, Priştina’ya ulaşıyor. Bu gelişmeler, TNT’nin Outlook stratejisi kapsamında, Avrupa’daki karayolu operasyonunun erişim, hız ve etkinliğini artırmak için hayata geçirdiği son iyileştirmelerin bir sonucu olarak ortaya çıkmakta. 

TNT Uluslararası Avrupa Genel Müdürü Ian Clough “TNT, Avrupa’daki en güçlü, en hızlı, en geniş karayolu ağına sahip. Son eklenen rotalarla Avrupa’nın güneydoğusunda hızla büyüyen pazarlara daha fazla erişim ve Avrupa Birliği ülkelerine çok daha yakın temas sağlayarak operasyonel gücümüzü artırıyoruz” dedi.

Hiç yorum yok