Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMW 1 SERİSİ MAKYAJLANDI

BMW, giriş seviyesi modeli 1 serisini kapsamlı bir şekilde makyajladı.  Operasyon öncesinde markanın diğer modellerine kıyasla daha ...

BMW, giriş seviyesi modeli 1 serisini kapsamlı bir şekilde makyajladı. 

Operasyon öncesinde markanın diğer modellerine kıyasla daha farklı bir tasarıma sahip olan kompakt otomobil, yapılan değişikliklerle birlikte Bavyeralı üreticinin diğer modellerine daha benzer bir tasarıma sahip olmakla kalmadı, ayrıca yeni motorlara da kavuştu.

Eski otomobile göre tamamen yenilenen ön tasarım artık daha büyük hava girişlerine, 2 serisini andıran çift böbrek ızgaraya ve yine 2 serisine benzer farlara kavuşan 1serisi, standart olarak LED gündüz farları ile birlikte sunulurken, tamamen LED farlar, uzun far asistanına sahip adaptif LED farlar ve LED sis farlarıysa opsiyonel olarak alınabilecek. 
Makyajlı 1 serisinin arka kısmı da tamamen yenilerek bir kısmı bagaj kapağının üzerinde yer alan iki parçalı stoplara kavuşmuş. Stoplar farklı tasarımlarının yanı sıra, L şeklinde grafiklere ve LED teknolojisine de sahip. 

 Makyajlı 1 serisinin kabininde ise yeni döşeme seçeneklerine, standart olarak sunulan 6.5 inçlik ana ekrana ve tanıdık bir şekilde el freninin yanına yerleştirilmiş iDrive kumandasına yer verilmiş. 

Daha kapsamlı navigasyon sistemi ile birlikte daha büyük bir kumandaya ve 8.8 inçlik ekrana kavuşan otomobilde, tuşlar ve düğmeler de krom detaylar ile elden geçirilmiş. Radyo ve klima sisteminin tuşlarında ise parlak siyah detaylara yer verilmiş. Makyajlı BMW 1 serisinin kaputunun altında da, özellikle küçük hacimli motorlar adına büyük bir değişiklik yer alıyor. 

Makyaj öncesi baz modelde 116i olarak sunulan 136 bg’lik 1.6 litre dört silindirli benzinli ünite, yerini BMW’nin 1.5 litre üç silindirli motorunun 109 bg güç ve 180 Nm tork üreten versiyonuna bırakırken, 136 bg gücündeki 1.6 litrelik dört silindirli motora sahip otomobil ise artık 118i adı ile anılıyor. 

Makyaj öncesi otomobilde 118i model adıyla sunulan ve 1.6 litre dört silindirli motorun 170 bg’lik versiyonuna sahip olan otomobil ise artık 177 bg güç ile 250 Nm tork üretiyor ve 120i adını taşıyor. 125i ise 2 litre motoru ile birlikte sunulmaya devam ediliyor.

Dizel motor seçeneklerinde de giriş seviyesi olarak sunulan 116d ve 116d Efficient Dynamics’in 1.6-litre hacimli dört silindirli motoru, yerini 116 bg güç ve 270 Nm tork üreten 1.5-litre hacimli üç silindirli motora bırakıyor. 118d ve 120d opsiyonel xDrive dört tekerlekten çekiş sistemiyle, 125d ise sadece arkadan itişli olarak ve 2-litrelik dizelle sunulmaya devam ediyor. 

BMW 1 serisi gamının zirvesinde yer alan M135i ve M135i xDrive artık 326 bg güç üretirken, standart 6-ileri manuel şanzımanla 0-100 km/s sprintini 5.1 sn’de tamamlıyor. Otomobil opsiyonel 8-ileri Steptronic şanzımanla aynı hıza 4.9 sn’de ulaşırken, xDrive versiyonu ise bu hıza çıkmak için sadece 4.7 saniyeye ihtiyaç duyuyor.haber7

Hiç yorum yok