Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RED BULL X-FİGHTERS’IN 2015 PROGRAMI AÇIKLANDI

Serbest stil motokrosta izleyenlere ve sporculara adrenalini maksimumda yaşatan Red Bull X-Fighters’ın 2015 programı açıklandı.  Yeni...

Serbest stil motokrosta izleyenlere ve sporculara adrenalini maksimumda yaşatan Red Bull X-Fighters’ın 2015 programı açıklandı. 

Yeni duraklar ve yeni yarışçılarla birlikte dört Red Bull X-Fighters şampiyonu da yıl boyunca sürecek turnuvada dünyanın dört bir yanını dolaşmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar geçirilen 14 sezonda toplam 50 etkinlikle serbest stil motokrosu akrobasiyle buluşturan Red Bull X-Fighters, 2015 programıyla göz dolduruyor. 

15’inci sezonunda heyecan verici şampiyonluk mücadelesini gözler önüne sürecek turnuva beş etap boyunca dünyayı dolaşacak. Son şampiyon Josh Sheehan da, üç eski şampiyonla birlikte yeni numaralar geliştirerek dünyanın en prestijli serbest stil motokros yarışında şampiyonluğu yeniden kovalayacak. 

Bu sene turnuva 6 Mart 2015’te Meksika’da start alacak. Ardından 12 Haziran’da Atina ziyaret edilecek. Avrupa turuna 10 Temmuz’da Madrid’de tamamlayacak Red Bull X-Fighters, 12 Eylül’de Güney Afrika’yı heyecanla buluşturduktan sonra büyük finalini 30 Ekim’de Dubai’de yapacak. 

Her yıl kapalı gişe mekanlarda yüz binden fazla seyircinin önünde yarışan ve dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından takip edilen dünyanın en iyi FMX sürücüleri, Yunanistan’da gerçekleştirilecek olan ilk yarışı iple çekiyor. Antik çağlara doğru bir yolculuğa çıkacak pilotlar Akropolis başta olmak üzere Yunan ve Roma kültüründe birçok antik esere mermer sağlamış olan Atina’daki Diyojen Mermer Ocağı’nda yarışacaklar. 

Yeni pilotlar eski şampiyonlara kafa tutacak Son beş yıl içinde şampiyonluğa erişen dört pilot 2015 mücadelesinde yerini alacak. 2013 şampiyonu Fransız Tom Pagès, 2012 şampiyonu Yeni Zelandalı Levi Sherwood ve 2011 şampiyonu İspanyol Dany Torres; şu anki şampiyon Avustralyalı Josh Sheehan’a kafa tutacak. Şampiyon pilotların hedefi ikinci şampiyonluğa erişmek. 

Fakat yeni pilotlar turnuvada onları oldukça zorlayacak. Son şampiyon Josh Sheehan, FMX tarih kitaplarına Double Backflip hareketiyle girdi. 2014 finalinde muhteşem numaralar ve yürek hoplatan bir mücadelenin ardından kazanan oldu. Avustralyalı pilot, 2014 yılının ilk iki durağı olan Mexico City ve Osaka’yı kazanan Sherwood’u geriden gelerek hüsrana uğratmıştı. 

Yarışmanın son iki durağı olan Münih ve Pretoria’da açık ara iki galibiyet elde etti. Pagès, coşkulu İspanyol seyircilerin huzurunda Bike Flip hareketini tamamladığında FMX için yeni çıtayı da belirledi. Dört şampiyonu zorlayacak pilotlar arasında Japonya’dan Taka Higashino, Fransa’dan Remi Bizouard ve ABD’den Adam Jones yer alıyor. 

Red Bull X-Fighters 2015 takvimi: 
6 Mart – Mexico City, Meksika 12 Haziran – Atina, Yunanistan 10 Temmuz – Madrid, İspanya 12 Eylül – Pretoria, Güney Afrika 30 Ekim – Birleşik Arap Emirlikleri

Hiç yorum yok