Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DACIA KASIM AYINDA 6.SIRAYA YÜKSELDİ

Dacia markası, Türkiye pazarında yükselişini sürdürüyor. Dacia, Kasım ayında marka sıralamasında 6. sıraya yükseldi.  Marka, Türkiye...

Dacia markası, Türkiye pazarında yükselişini sürdürüyor. Dacia, Kasım ayında marka sıralamasında 6. sıraya yükseldi. 

Marka, Türkiye’de 2012 yılında yüzde 3,7 pazar payına sahipken bugün yıl toplamında yüzde 4,4 paya sahip. Bu, Dacia’nın 2004 yılından bu yana ulaştığı rekor pazar payı. Dacia, Kasım ayında binek+hafif ticari araç pazarında gerçekleştirdiği 3 bin 946 adet satış rakamı ile marka sıralamasında 6. sırada yer aldı. 

Türkiye, global Dacia satışlarında ise, Fransa ve Cezayir’in ardından Kasım ayında 3.lüğe yükselerek büyük bir başarıya daha imza attı. Dacia, Dokker ve Lodgy’nin de gama katılmasıyla birlikte marka ürün yelpazesini genişletti. Lodgy, 3bin 739 elde ettiği yüzde 44 pay ile segment lideri konumunda. 

Duster ise yüzde 9bin adet satış rakamı ile 25,17 segment payı ile 2. sırada yer alıyor. Global olarak ise Duster, Renault dünyasının en çok satan modeli. Renault Grubu bünyesinde dünya çapında başarı yakalayan otomobilleri, temel standart olan güvenilirlikten ödün vermeden en uygun fiyata sunan Dacia, bugün Türkiye pazarının vazgeçilmez markalarından biri haline geldi. 

Bu başarı hikâyesi; rekabet edilemez fiyatlarla dayanıklı, işlevsel ve yalın otomobillerin sunulmasının bir sonucu. Bu değerler sayesinde pek çok ikinci el otomobil kullanıcısı ilk kez sıfır araç tercihlerini Dacia’dan yana kullanıyor.

Hiç yorum yok