Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ FORD FOCUS TÜRKİYEDE SATIŞTA

Geçtiğimiz ay Avrupa’da satışa sunulan Yeni Focus artık Türkiye’de. Şimdilik fiyat listelerine eklenmese de Ford Türkiye 2015 Focus’un tanı...

Geçtiğimiz ay Avrupa’da satışa sunulan Yeni Focus artık Türkiye’de. Şimdilik fiyat listelerine eklenmese de Ford Türkiye 2015 Focus’un tanıtımına başladı. 

Daha önce Fiesta’da ve Mondeo’da denenerek beğeni toplayan görsel yenilikler Ford’un tavşan atleti Focus üzerinde de gayet şık görünüyor. Yeni Focus’un kasası görsel yenilikleri olduğu gibi kabullenirken Yeni Focus piyasaya 4 kapı, 5 kapı ve station wagon seçenekleri ile girdi. 

2015 model Yeni Focus’un lansmanında kullanılan en önemli detay geliştirilmiş “Aktif Park Asistanı”. İlk kez 1998’de üretilen model başarıyı yakalayınca 2004 yılında kasası yenilenmişti. İhtiyaçlara verdiği cevap yeterli olunca ikinci nesli de çok tutulan Focus, 2012 yılında 3. jenerasyonunu piyasaya sürmüştü. 

Tasarım olarak Yeni Mondeo’dan çizgiler taşıyan Yeni Focus, ön far yapısı ve Aston Martin benzeri ızgara yapısı ile marka çizgisini bozmadı. Arkadan bakıldığında ise bariz bir farklılık yok. İç mekanında da bir takım geliştirmeler olan arabanın içinde yapılan en önemli değişiklik artık 3 kollu olarak üretilen direksiyon simidi. Ayrıca arabanın konsolu ve gösterge panellerinde de bir dizi iyileştirme yapılmış. 

Kuşkusuz Ford’un Focus ile yakaladığı başarının altında çok sevdiği teknolojik yenilikler yatıyor. Bir çok markanın aksine Ford tüm modellerinin en üst donanımlarını Türkiye’ye hiç çekinmeden getiriyor. Focus’un da marka değerinin bu denli artmasının en önemli nedenlerden birisi de bu. Piyasa yönetimi konusunda birçok rakibine nal toplatan marka bu alandaki asırlık tecrübesinin meyvelerini de bu şekilde topluyor. 

Bu açıdan bakıldığında Avrupa’daki modellerden farklı olmayacağı tahmin edilen Focus’un Avrupa’daki versiyonları 8” dokunmatik ekran, geri görüş kamerası, 6 veya 10 hoparlörlü ses sistemi gibi opsiyonel donanımlar sunuyor. Ambiente, Trendline, Business ve Titanium olmak üzere 4 farklı versiyon ileAvrupa’da lanse edilen araba ABS, TCS,ESP,EBD, kör nokta uyarı sistemi, start-stop, park asistanı gibi özellikleri ile göz dolduruyor. 

 Çok farklı motor seçenekleri olan Yeni Focus’ta LPG’li bir versiyon olması da bekleniyor. 1.6 lt atmosferik motorları benzin ve benzin+LPG seçenekleri ile gelecek arabada 85 ve 115 hp güç üretecek LPG’li motorlar sadece hatchback versiyonlarda olacak. 

100 ve 125 hp lik 1.0 EcoBoost motor seçeneklerine 1.5 lt EcoBoost motoru da ekleyen Focus 1.5 litrelik bu motorlarıyla 150 ve 182 hp güç üretecek. Dizel motorları 1.5, 1.6 ve 2.0 TDCi seçenekleri ile çeşitlenen arabanın 95 ile 150 hp arasında değişen farklı güç seçenekleri olacak. Dizel motorların tamamına entegre edilen start&stop özelliği ise dikkat çeken bir başka detay.arabalar

Hiç yorum yok