Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES G-CODE CONCEPT TANITILDI

Alman üretici Mercedes, küçük crossover konsepti G-Code’u tanıttı. GLA’dan 317 mm daha kısa olan konseptin uzunluğu 4100 mm.  Genişli...

Alman üretici Mercedes, küçük crossover konsepti G-Code’u tanıttı. GLA’dan 317 mm daha kısa olan konseptin uzunluğu 4100 mm. 

Genişliği 1900 mm olan G-Code, GLA’dan daha geniş ve 1500 mm’lik yüksekliği ile de 6 mm ada yüksek. G-Code, boyutları ile Audi’nin yeni Q1’ine rakip olabilecek. Mercedes’in Almanya ve Çin tasarım ofislerinin ortak çalışması ile tasarlanan G-Code, sürüş yüksekliği artırılmış bir kompakt hatchback. 

LED far ve stoplar, 21 inç alaşım jantlar ile görünümü güçlendirilen G-Code, dikiz aynası yerine A sütununa yerleştirilmiş iki adet kameraya sahip. Mercedes G-Code’un boyasında da özel bir teknoloji kullanmış. ”Multi-Voltaik” adı verilen bu boya, güneş paneli gibi çalışıyor ve hem güneşten hem de rüzgârdan elektrostatik elektrik üretiyor. 

Ayrıca süspansiyon da açılıp kapanırken ortaya çıkan enerjiyi depolayabiliyor. Otomobilin iç mekânında ise karbon fiber koltuklar, büyük dijital ekran dikkat çekiyor. Bu ekran birçok düğmeyi de üzerinde toplamış. 

Hidrojen sentezi ile oksijen üreten klima ise oldukça değişik bir donanım. G-Code’un bir diğer ilginç özelliği de bagajında yer alan iki tane scooter. Scooter’ları ilginç kılan bir diğer özellik ise sürüş sırasında otomobilin ürettiği elektrikle şarj olmaları. G-Code’un içten yanmalı motoru ise yakıt olarak hidrojen kullanıyor. 

Arka aksa yerleştirilmiş bir de elektrik motoruna sahip olan konsept dört tekerlekten çekiş sistemine de sahip. Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen G-Code’un üretilmesi ise düşünülmüyor. akşam

Hiç yorum yok