Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SEAT İLK SUV MODELİ PROSTYLE

Seat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Jürgen Stackmann İngiliz basınına yaptığı açıklamalarda markalarının 3 yıla kadar kendi SUV modelini gelişti...

Seat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Jürgen Stackmann İngiliz basınına yaptığı açıklamalarda markalarının 3 yıla kadar kendi SUV modelini geliştireceğinin bilgisini vermişti. 

Seat'ın yeni SUV aracının detayları da gelmeye başladı. Yeni modelin adı Seat Prostyle olacak. Seat mühendislerinin Leon’un MQB platformu üzerinde bir kompakt SUV’u test ettikleri uzun süredir biliniyordu. 

Seat'tan yapılan açıklamaya göre üretilecek bu yeni modelin tasarımı ödüllü Leon tasarımına benzer şekilde sert çizgilerle yapılacak. 

Prostyle ismi Nisan 2013 yılında Seat tarafından arabalarında kullanılmak üzere tescil ettirilmişti. Tiguan'a benzeyeceği ön yargısı hakim olsa da Yeni Prostyle tamamen farklı bir araba olacak. Mercedes GLA ve Volvo V40 Cross Country kimliklerine rakip olacak model dinamizmi lanse edilerek pazarlanacak. 

Seat' a göre araba 2016 yılına hazır olacak. 2011 yılında Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan IBX Concept'in Yeni Seat Prostyle'ın ön çalışması olduğu da firma tarafından teyit edilen bir diğer konu. 2011 de tanıtılan IBX Concept 45 km/s sürate kadar tamamen elektrik motorunu kullanıyordu. VW grubunun Golf ve Passat 'ın GTE versiyonlarında kullandığı bu teknoloji yeni SUV modelde kullanılsa bile kullanıldığı ilk araç olmayacak. 

Çevreci bir araba üretmek fikriyle yola çıkan Seat, Leon ve Altea XL modelleri üzerine oturttuğu küçük bir test filosu ile Prostyle'ın motorunu test ediyor. 

Plug-in Hibrit olacağı kuvvetle muhtemel olan Seat Prostyle'ın, Seat'ın 2010 yılında ekonomik araçlarını satabilmek adına telif hakkını aldığı "E" harfi ile satışa çıkacağı tahmin ediliyor.arabalar

Hiç yorum yok