Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DORUK LE NİN ARTIK 10 METRELİK SEÇENEĞİ DE VAR

4 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs markası olan Otokar, şehiriçi yolcu taşımacılığına yönelik otobüsü Doruk LE’nin 10 metreli...

4 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs markası olan Otokar, şehiriçi yolcu taşımacılığına yönelik otobüsü Doruk LE’nin 10 metrelik versiyonunu da piyasaya sürdü. 

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, çıktığı günden bu yana şehiriçi yolcu taşımacılığı alanında devrim yaratan orta boy otobüsü Doruk LE’nin 10 metrelik versiyonunu da müşterilerinin beğenisine sundu. 10 metrelik yeni versiyonu ile kullanıcısına daha fazla yolcuyu hesaplı şekilde taşıma imkanı sunan Doruk LE, düşük yakıt tüketimi ve işletme giderleri vaat etmeye devam ediyor. 

Yeni 10 metrelik Doruk LE ile ilgili olarak konuşan Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, “Otokar olarak yeni aracımızın ortaya çıkışında her zaman olduğu gibi müşterilerimizden gelen talep ve beklentileri göz önünde bulundurduk. 

Yoğun hatlardaki orta boy ve büyük boy otobüsleri arasında, ara bir boyut araç ihtiyacına yönelik olarak 10 metrelik Doruk LE otobüsümüzü çıkardık” dedi. Büyük boy otobüslerin hem boyut hem de maliyet açısından dezavantajlı olduğu noktalar için özel olarak tasarlanıp geliştirilen Doruk LE otobüsü, aynı zamanda Design Turkey ödüllerinde de “İyi tasarım” ödülünün sahibi. 

10 metrelik DORUK LE Mevcut 9 metrelik araca alternatif olarak geliştirilen 10 metrelik Doruk LE, 21 oturan ve 62 ayakta olmak üzere toplam 83 kişi taşıma kapasitesine sahip. Güçlü motoru, yüksek manevra kabiliyeti, düşük işletme giderleri ve alçak taban girişiyle dikkat çeken Doruk LE, engelli yolcu taşımacılığına da uygun.

Hiç yorum yok