Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SKODANIN ÇIFTE RALLI ZAFERI

Skoda motor sporları alanında elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekledi. FIA Asya Pasifik Ralli Şampiyonası’nda (APRC) çifte şampiyon...

Skoda motor sporları alanında elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekledi. FIA Asya Pasifik Ralli Şampiyonası’nda (APRC) çifte şampiyonluk kazanarak, markanın motor sporlarına olan tutkusunu perçinledi. 

Skoda, hem Pilotlar hem de Üreticiler Şampiyonası’nda arka arkaya üçüncü kez şampiyonluğa ulaşma başarısını gösterdi. Jan Kopecky’nin ERC şampiyonluğunun ardından bir yıldan daha kısa bir sürede bir diğer uluslararası şampiyonluk kupası elde etmesi de, markanın istikrarlı gidişatının en güzel örneği olarak değerlendiriliyor. 

Kopecky ve co-pilotu Pavel Dresler, Japonya’da yapılan Rally Hokkaido’da kusursuz bir yarış ortaya koyarak sezon bitmeden şampiyonluklarını ilan ettiler. Skoda motorsporları direktörü Michal Hrabanek, bu büyük başarıyı “Bizim için çok önemli bir bölgede iki şampiyonluğumuzu birden ilan ediyor olmak çok gurur verici. Bu büyük bir hedefi başardığımız anlamına geliyor” şeklinde değerlendirdi. 

Kopecky/Dresler ikilisi, sezonun beşinci raundunda da zorlu etapları mağlup etmeyi ve binlerce seyirci önünde önemli bir zafer elde etmeyi başardılar. Yeni Kaledonya ve Avustralya’da zafer elde eden Skoda, Japonya’da APRC’deki üçüncü zaferini elde etti. 

Kopecky ise, şampiyonluğu elde ettikten sonra, “Avrupa Ralli Şampiyonası’nı kazanmamızın ardından böyle bir başarı elde etmek inanılmaz. Bu sezonki ralli etapları bizim için bilinmezliklerle doluydu fakat bu mücadelenin üstesinden gelmeyi başardık” diye konuştu. 

SKODA FABIA SUPER 2000 EFSANEYE DÖNÜŞTÜ 
Sezon boyunca elde ettiği başarılar, istikrarlı performansı ve dayanıklılığıyla pilotlarına her zaman güven veren Skoda Fabia Super 2000, 2014 şampiyonluğunu elde ederek kazandırmaya devam etti. Skoda, aynı zamanda hem yerel rallilerde hem de ERC gibi rekabetin daha üst düzey olduğu serilerde başarılara koşmaya devam ediyor. 

Skoda, 2012’de Chris Atkinson/ Gaurav Gill, 2013’te Gaurav Gill/Pavel Dresler ve 2014’te de Jan Kopecky/Pavel Dresler ile şampiyonluğa ulaştı. 

APRC şampiyonası’nın son ayağı ise 7-9 Kasım tarihlerinde Çin’de gerçekleştirilecek. Skoda için büyük önem taşıyan APRC, markanın aynı zamanda ciddi pazarlarda boy göstermesine imkan tanıyor ve global alanda tanıtımının yapılmasına katkı sağlıyor. 

Skoda motorsporları takımı bir sonraki rallinin yapılacağı ülke olan Çin’e şampiyon olarak gidecek. Ayrıca Skoda, yıllık satışlarını gelecek yıl 1.5 milyona çekmek istiyor ve bunda Asya pazarlarında artan bilinirliğin büyük önemi bulunuyor.

Hiç yorum yok