Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SİNGAPUR GRAND PRİXSİ YENİ LİDERİ MERCEDES AMG PETRONAS PİLOTU LEWİS HAMİLTON

Singapur’daki zorlu yarışın galibi MERCEDES AMG PETRONAS pilotu Hamilton oldu. Kariyerindeki 29. zaferine imza atan Hamilton pilotlar sıral...

Singapur’daki zorlu yarışın galibi MERCEDES AMG PETRONAS pilotu Hamilton oldu. Kariyerindeki 29. zaferine imza atan Hamilton pilotlar sıralamasında takım arkadaşı Nico Rosberg’in 3 puan önüne geçerek liderliğe yükseldi. 

Formula 1’de sezonun 14. yarışı olan Singapur Grand Prix’inde ipi MERCEDES AMG PETRONAS takımının Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton göğüsledi. 

MERCEDES AMG PETRONAS’ın diğer pilotu Nico Rosberg yarışın 13. turunda direksiyon milinde yaşadığı sorun nedeniyle yarışı tamamlayamadı. 

Bu sonuçla MERCEDES AMG PETRONAS takımlar sıralamasında en yakın rakibinin 174 puan önündeki liderliğini korudu. Lewis Hamilton, Singapur Marina Bay pistinde elde ettiği zaferle 241 puana ulaşarak pilotlar sıralamasında liderliğe yükseldi. 

MERCEDES AMG PETRONAS pilotu Nico Rosberg ise 238 puanla takım arkadaşı Hamilton’ı takip ediyor. Yarışa pole pozisyonunda başlayan Lewis Hamilton, tüm yarış boyunca liderliği elden bırakmadı ve Formula 1 kariyerinde beşinci kez en hızlı tur zamanlamasını elde etti. 

Bu sonuçla kariyerinde toplamda 29. Formula 1 zaferine ulaşan Britanyalı pilot, İtalya’nın ardından Singapur’da da galip gelmesini şu sözlerle yorumladı: “Monza’da kazandıktan sonra sezonun son bölümüne böylesine rekabetçi bir araçla başlamak benim için harikaydı. 

Nico da önde olsaydı çok zorlu bir yarış olurdu. Güvenlik aracı piste çıkana kadar son derece rahattım. Rakiplerimle arayı açmak için uğraşırken lastiklerim zorlanmaya başladı. Pite girdim ve Vettel’in hemen arkasından çıktım. 

Onların iki duraklı stratejiyi benimsediğini ve lastiklerinin zorlanmış olduğunu biliyordum. Şansım da yaver gidince liderliği kaptırmadım. Nico’nun yarış dışı kalması sevinci buruk yaşamamıza neden oldu. Ancak fabrikalarda bu mega aracı tasarlayan herkes dahil olmak üzere tüm takım olarak mükemmel bir iş çıkardı. 

Şimdi sırada iki hafta sonraki Japonya yarışı var. Orada da kazanmak için var gücümüzle çalışmalıyız.” Nico Rosberg ise şunları söyledi: “Direksiyonumla ilgili sorunlar yarıştan önce, henüz garajdayken başladı. Aracın kalkışta hareket etmemesi bana zor anlar yaşattı. Pitten ayrıldığımda yalnızca vites değiştirebiliyordum. Telsiz ve DRS çalışmıyordu.

Telsiz daha sonra çalışmaya başladıysa da diğer sistemler geri gelmedi ve aracı yarıştan çekmek zorunda kaldık. Benim için zor bir gündü ve maalesef takım için bir başka güvenilirlik sorunu yarattı. Günün tek iyi yanı yarışı Lewis’in kazanmasıydı. Şimdi ise neler olduğunu iyi analiz edip aracımızın güvenilirliğini yeniden tesis etmemiz gerekiyor.”

Hiç yorum yok