Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL MOKKA YA VERGI AVANTAJLI MOTOR

Opel daha önce Astra 'ya uyguladığı 136 beygirlik 1.600 cc "whisper diesel" motorundan memnun kalmış olacak ki aynı motoru Mo...

Opel daha önce Astra 'ya uyguladığı 136 beygirlik 1.600 cc "whisper diesel" motorundan memnun kalmış olacak ki aynı motoru Mokka 'da da kullanacak. 

Yeni motorun, hali hazırda satışta olan 1.7 litre CDTI motorun yerini alması bekleniyor. Hacmi küçüldüğünden ülkemizdeki mevcut vergilendirme sistemine göre vergi avantajı sağlayacak bu yeni motor önceki versiyona göre 6 beygirlik bir güç artışıyla 20Nm lik ekstra tork sunuyor. 

Buna rağmen yeni 1.6 litrelik Euro 6 motorun yakıt tüketimi de daha az. 6 ileri düz vites seçeneğinde 100km de 4.1lt yakan motorun emisyonu 109 gr/km. Bu tüketim değeri önceki motordan yarım litre daha az. 0-100 hızlanması 9.9 saniye olarak belirtilen Mokka'nın maksimum sürati ise 191km/s. 

Teknik özellikleri Yeni Astra'nın verilerine çok benzer olan Mokka'da start-stop özelliği de olacak. Yeni versiyonlarında düz vites seçeneği ile önden çekişin yanında 4 çeker seçeneği sunulacak arabada otomatik şanzımanda 4x4 seçeneği olmayacak.arabalar

Hiç yorum yok