Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPELDEN PARİS MOTOR SHOWDA 4 DÜNYA PRÖMİYERİ

Yeni Corsa; yeni nesil üç silindirli 1.0 litrelik motor ve altı ileri manuel şanzıman seçeneği ile sunulacak. Tamamı alüminyum Ecotec motor...

Yeni Corsa; yeni nesil üç silindirli 1.0 litrelik motor ve altı ileri manuel şanzıman seçeneği ile sunulacak. Tamamı alüminyum Ecotec motor, 115 beygir güç ve 170 Nm. tork üretiyor.


ADAM S; Opel’in kişiselleştirme özellikleriyle dikkat çeken ADAM’ın sportif versiyonu S, 1.4 litre 150 beygirlik benzinli Ecotec motor ve altı ileri manuel şanzıman seçeneği ile sunulacak. Dizel Mokka; "Sınıfının en sessiz ve en kuvvetli" 1.6 litrelik dizel motoru, Almanya’da ikici kez yılın 4X4’ü seçilen MOKKA’da sunulacak. 

yeni Nesil 2.0 litrelik Dizel Motor; 2.0 litrelik dizel motor, ilk kez işlevsellik ve rahatlığın mükemmel kombinasyonunu sunan Zafira Tourer ve Opel’in Amiral gemisi Insignia’da kullanılacak. Euro 6 standartlarına uyumlu motor, 170 beygir güç ve 400 Nm. tork üretiyor. 

Opel CEO’su Dr. Karl- Thomas Neumann "Dört dünya prömiyeri, yeni nesil model ve motor atılımımızın istikrarlı biçimde devam ettiğini ifade ediyor. Yeni Corsa ve ADAM S, model portföyümüzün yeni yüzleri iken 2.0 litrelik motorumuz dizel teknolojisinde zirveye oynadığımızı gösteriyor” dedi. 

Yeni Corsa Kompakt sınıfın temsilcisi Corsa yeni nesil 1.0 litrelik motoru, yeni şanzımanı, yeni şasisi ve akıllı iletişim sistemleri ile çıtayı yükseltiyor. 1.0 litrelik üç silindirli Doğrudan Püskürtmeli Turbo motor, Euro 6 emisyon standartlarına uygun. 90 ve 115 olmak üzere iki farklı beygir seçeneğine sahip. 

Daha geniş öz ızgarası, çıkıntılı arka lambaları, güçlü omuz çizgisi ile 4. nesline göre daha iddialı bir hava kazandırıyor. Yeni Corsa’da ilk defa mevcut olan çift-xenon farların yanında, “Opel Eye Ön Kamera” “Trafik İşareti Algılama Sistemi, “Şerit Takip Uyarıcısı”, ”Çarpışma Uyarıcısı” yeni güvenlik sistemleri mevcut. 

Şehir içi kullanımda direksiyonu yumuşatmaya yarayan City butonu bulunuyor. “Geri Görüş Kamerası”, “Yağmur Sensörü”, “Uzun Far Asistanı”, “Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası” ve “Renkli iç döşeme” opsiyon olarak sunulacak. 

MirrorLink teknolojisi sayesinde, IntelliLink sistemindeki tüm fonksiyonlar akıllı telefonlarla kullanılabiliyor. Bu aynı zamanda Corsa'da bilgi-eğlence sistemi üzerinden erişilebilecek uygulamaların sayısını da artırıyor. 32 yılda Avrupa genelinde 12 milyon adet satılan Corsa, yılda ortalama 370 bin adet üretiliyor. Yeni Corsa’lar bu yılın sonunda Eisenach ve Zaragoza'daki montaj hatlarından inecek. 

ADAM S Sayısız kişiselleştirme özelliği sunan ADAM’ın sportif versiyonu S’ in kaputunun altında 1.4 litre 150 beygirlik turbo motor olacak. Altı ileri manuel şanzımanlı turbo beslemeli motor, tork gücü ve hassas sürüş tarzı ile virajlı yollarda sorunsuz sürüş sağlıyor. 

ADAM S, 0'dan 100'e yalnızca 8,5 saniyede tamamlıyor. Bilgi-eğlence sistemine sahip ADAM S 2015 yılından itibaren sipariş üzerine getirilecek. Mokka 1.6 CDTI "Sınıfının en sessiz ve en kuvvetli" 1.6 litrelik dizel motoru Astra, Meriva ve Zafira’nın ardından Almanya’da ikici kez yılın 4X4’ü seçilen MOKKA’da sunulacak. 

2015'in ilk aylarından itibaren Mokka, Opel'in yeni nesil 1.6 litre 136 beygirlik turbo dizeliyle piyasaya sunulacak. "Fısıldayan Dizel" lakabıyla tanınan kompakt dört silindirli ünite, Mokka serisindeki mevcut 1.7 litrelik dizel motorun yerini alacak. Küçük hacimli motor daha fazla güç ve torkun yanı sıra önemli ölçüde daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor. 

1.6 CDTI, Opel'in tamamen alüminyum dizel motorlardan oluşan yeni bir ailenin üyesi. Euro 6 emisyon standardına uyumlu motorun silindir hacmi sınıfında rakipsiz. Maksimum hız 190 km/s olan “Fısıldayan dizel” , son derece ekonomik ve çevreye duyarlı. 

Altı ileri manuel şanzıman ve standart Start/Stop sistemiyle 1.6 CDTI Mokka, 4,1 lt/100 km tüketim ve 109 gr/km CO2 emisyon değeri sunuyor. 1,7 litrelik versiyondan 0,5 lt/100 km daha az yakıt ve 11 gr/km daha az CO2 anlamına geliyor. 

2.0 CDTI Insignia ve Zafira Tourer 2015 yılından itibaren piyasada olacak Opel'in yeni nesil 2.0 litrelik turbo dizeli, 125 kW/170 beygirlik güç ve 400 Nm.’lik güç üretiyor. Yeni nesil dizel motor, Insignia'daki mevcut 120 kW/163 beygirlik dizel ve Zafira Tourer'daki mevcut 121 kW/165 beygirlik motorun yerini alacak. 

Euro 6 standartlarına uyumlu motor, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunu düşürürken yaklaşık %4 daha fazla beygir gücü ve %14 daha fazla tork üretiyor. Opel'in gürültü, titreşim ve sertliği (NVH) minimize etmeyi amaçlayan "ses mühendisliği" önlemlerine yönelik çabaları, motorun etkileyici biçimde sessiz ve akıcı olmasında sonuç vermiştir. 

Yeni Nesil 2.0 CDTI, Opel'in Blue Injection Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) sistemiyle bir benzinli motor kadar temiz çalışıyor. Bununla birlikte yeni alüminyum silindir kapağı tasarımı gürültüyü minimize ediyor.

Hiç yorum yok