Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SSANGYONG 1.6 LİTRE MODELLERLE TÜRKİYEDE YÜZDE 10 PAZAR HEDEFLİYOR

Ssangyong’un Türkiye distribütörü Şahsuvaroğlu Otomotiv’in Yönetim Kurulu üyesi ve genç kuşak yöneticisi Yunus Şahsuvaroğlu, B7 segmentinde...

Ssangyong’un Türkiye distribütörü Şahsuvaroğlu Otomotiv’in Yönetim Kurulu üyesi ve genç kuşak yöneticisi Yunus Şahsuvaroğlu, B7 segmentinde 1,6 litre motor hacimli bir modeli 2015 Haziran ayında, C7 segmentindeki modeli de aynı yılın sonbaharında Türkiye’de satışa sunacaklarını duyurdu. 

Mevcut modellerinin tamamında bulundukları segmentte pazar lideri konumunda olduklarını anlatan Şahsuvaroğlu, “Yeni modellerimizde 2016 yılında bulundukları pazarlardan yüzde 10 pay almalarını hedefliyoruz.” dedi. 

2 litre hacimli SUV ve MPV gamına sahip marka, bu sınıflardaki 4x2 otomatik modellerde pazarın yarısını elinde bulunduruyor. 2013’te 4 ayrı modelden toplamda 1.831 adet satış gerçekleştirdi. Şirketin altyapısı hakkında da bilgi veren Şahsuvaroğlu, 13’ü kendilerine ait olmak üzere 27 bayi ve 43 servis ile markada müşteri memnuniyeti üzerine çalıştıklarını söyledi. 

Ssangyong’un dünyadaki en büyük 5 distribütöründen biri olduklarını anlatan üst yönetici, otomotivin yüzde 80’inin satıldığı tüm illerde yer aldıklarını dile getirdi. Yıl başından itibaren uygulanan ÖTV zammı ve şubatta hayata geçirilen taşıt kredilerindeki sınırlandırma ile hükümetin istediği sonuçları aldığına dikkat çeken Yunus Şahsuvaroğlu, kendilerinin hükümetin aldığı kararlara uygun çözüm üretmek zorunda olduklarını dile getirdi. 

Şahsuvaroğlu, kur artışının da cari açık tedbirlerine eklenince oto pazarının yüzde 30’a yakın daralmasında esas etkenin kredi sınırlaması olduğunu ileri sürdü. 200 milyon dolara Cezayir’e fabrika kuracak Şahsuvaroğlu Otomotiv, Ssangyong’un Cezayir ve Irak distribütörlüklerini de yaparken ayrıca Çinli ticari araç üreticileri, Jac, Hafei Motor, JMC, Changan ve Chana markalarının da satış temsilcisi. Ancak üretime de girmek isteyen şirket, Cezayir devletinden 200 bin metrekare yer almış. 

200 milyon dolar yatırımla 2 yıl sonra üretime başlayacak fabrikanın inşaatına başlayan şirket, yıllık 100 bin adetlik üretim kapasitesine ulaşmak istiyor. Çinli markaların üretileceği fabrika, Çin’in bu sınıftaki toplam ihracatının yüzde 5’ini tek başına yapacak.Zaman

Hiç yorum yok