Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SSANGYONG AMERİKA PAZARINA GİRİYOR

Son 20 yıllık süreçte Güney Koreli otomobil üreticileri Hyundai ve Kia, Avrupa pazarında gösterdikleri başarıyı Amerika’da gösteremedi. Bu...

Son 20 yıllık süreçte Güney Koreli otomobil üreticileri Hyundai ve Kia, Avrupa pazarında gösterdikleri başarıyı Amerika’da gösteremedi. Bu iki Koreli marka da Amerika pazarı için yetersiz tasarımları ile segmentlerinde rekabet dışı kaldı. 

Şimdi ise bir başka Güney Koreli otomobil üreticisi olan Ssangyong, bu iki markaya Amerika’da nasıl başarılı olunur dersi vermek istiyor. Henüz Ssangyong markasının varlığından bile haberi olmayan Amerikalılara kendini duyurmak isteyen üretici, crossover ve SUV modellerini ülkeye farklı isimler ile ihraç etmeyi planlıyor. 

2000’li yılların başlarında uzun süren görüşmeler sonucu 2011 yılında Hint şirket Mahindra ve Mahindra’ya hisselerinin %70’ini satan Ssangyong’un kaderi bu günden sonra değişti. 

Güney Koreli marka 2002 yılından bu yana en başarılı satış rakamına geçen yıl 145,649 otomobil satarak ulaştı. Üstelik bu rakamın yarısından fazlası da Güney Kore dışına ihraç edilmiş. Şimdi ise Koreli üretici gözünü Amerika pazarına dikmiş durumda. 

Ssangyong Genel Müdürü ve CEO’su Yoo-il Lee, 2016 yılına dek Amerika pazarı da dahil yılda toplam 300,000 satış rakamına ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı. Ayrıca Ssangyong’un Amerika pazarında izlemesi gereken stratejiler ve ürün gamı için özel danışmanlar ile çalıştığı öğrenildi. 

Yoo-il Lee, Korando crossover ve 2015 yılında piyasaya sürülecek SLV kompakt crossover modellerinin Amerika pazarında da yer alacağının sinyallerini verdi. Ssangyong’un çoğunluk hissesinin sahibi olan Mahindra, birkaç yıl önce ucuz dizel pikap modeller ile Amerika pazarına girmişti. 

Ancak Mahindra, ülkede bayisi ve teknik ekibi olmadan bu işi daha fazla yürütemedi ve Amerika pazarından çekilmişti. Artık daha profesyonel davranan Mahindra ve Ssangyong, 2016 yılında yeni modeller ile Amerika pazarına açılacak.(Arabalar)

Hiç yorum yok