Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL ADAM ROCKS CENEVRE AUTOSHOWDA SERGİLENECEK

Opel’in kurucusunun ismiyle pazara sunduğu Adam, crossover’lara özendi. Markanın minik modeli, Cenevre Otomobil Fuarı’da Adam Rocks adıyla ...

Opel’in kurucusunun ismiyle pazara sunduğu Adam, crossover’lara özendi. Markanın minik modeli, Cenevre Otomobil Fuarı’da Adam Rocks adıyla bir crossover versiyona kavuşuyor. 

Sürüş yüksekliği sadece 15 milim artırılan araç, çamurluk kaplamalarının da desteğiyle çok daha kaslı görünüyor. 40 santim uzamış Stan­dart Ada­m’­dan 40 san­tim da­ha uzun olan Rock­s’­ta Swing­Top isim­li açı­lır ta­van da stan­dart ola­rak su­nu­lu­yor. 

Ku­maş ta­van, alek­trik­li ola­rak 5 sa­ni­ye­de C sü­tu­nu üze­rin­de kıv­rı­la­rak kat­la­nı­yor. Ta­van­da su­nu­lan renk se­çe­nek­le­riy­se si­yah, ko­yu kah­ve­ren­gi ve so­luk kah­ve­ren­gi ola­rak be­lir­len­miş. Yaz ayılarının baş­la­rın­da pa­za­ra su­nul­ma­sı plan­la­nan araç­ta park asis­ta­nı, ye­ni ne­sil In­tel­li­Link mul­ti­med­ya sis­te­mi gi­bi eks­tra do­na­nım­lar da yer ala­cak. 

1 litrelik benzinliyle geliyor Alman üretici, Adam Rocks’ta mevcut 1.2 litrelik (70 beygir, 115 nm) benzinli motorun yanı sıra 87 ve 100 beygir güç seçenekleri bulunan 1.4 litrelik benzinli üniteyi de kullanacak. Asıl yenilikse markanın yeni nesil küçük hacimli turbo beslemeli Ecotec motoru olacak. 

1 litrelik 3 silindirli benzinli ünite, 90 ve 115 beygir üreten versiyonlarla sunulacak. Her iki versiyon da sadece 1800 devir seviyesinden ürettiği 166 nm torkla esnek bir karakter vadediyor. Bu motorun ortalama tüketimi de 4.3 litreyle dizelleri kıskandıracak kadar iddialı.bugün

Hiç yorum yok