Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN CRAFTER ÜRETİMİ İÇİN MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPACAK

Volkswagen (VW) Ticari Araçlar Sözcüsü Dr. Guenther Scherelis, firmanın 2016 yılında üreteceği yeni ticari aracı Crafter'ın üretiminin ...

Volkswagen (VW) Ticari Araçlar Sözcüsü Dr. Guenther Scherelis, firmanın 2016 yılında üreteceği yeni ticari aracı Crafter'ın üretiminin yapılacağı ülkeye ilişkin, "Volkswagen bu proje için çeşitli ülkelerde çeşitli yerleri araştırmaktadır. 

Henüz kesin bir karar verilmiş değil" dedi. Scherelis, bazı yerli ve yabancı medyada yer alan Alman otomobil üreticisi VW'nin yeni Crafter'ın üretileceği yaklaşık 1 milyar avroluk tesis yatırımı için Türkiye yerine Polonya'yı seçtiği şeklinde çıkan haberleri doğrulamadı. 

Scherelis, henüz kesin bir karar alınmadığını ve firmanın çeşitli ülkelerde çalışmalarını devam ettirdiğini söyledi. Araştırılan ülkeler arasında hangi ülkenin favori olduğuna ilişkin soruyu yanıtlayan Scherelis, "Bu aşamada herhangi bir yorum yapamayız" yanıtını verdi. 

Yaklaşık 3 bin kişilik yeni istihdam yaratması öngörülen yatırımın Türkiye'de yapılmasına ilişkin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Cenevre Otomobil Fuarı'nda Alman yetkililerle görüşme yapmıştı. 

VW, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Porsche, Bugatti, Lamborghini, MAN, Scania gibi markaları çatısı altında bulunduran Volkswagen Grubu'nun Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika'da toplam 106 fabrikası bulunuyor. 

Konuya ilişkin detaylı açıklamanın yakın zamanda yapılması beklenirken, basında "VW 1 milyar avroluk tesis yatırımı için Türkiye yerine Polonya'yı seçti" haberleri yer almıştı. 

Reuters, konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde Alman yetkililerin yatırım için Polonya'yı favori gösterdiğini iddia etmişti.Haberturk

Hiç yorum yok