Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ HONDA CİTY TANITILDI

apon otomobil üreticisi Honda, tamamen yenilenen City modelini Hindistan’da tanıttı.  Büyük bir organizasyonla tanıtılan 4. Jenerasy...

apon otomobil üreticisi Honda, tamamen yenilenen City modelini Hindistan’da tanıttı. 


Büyük bir organizasyonla tanıtılan 4. Jenerasyon yeni City, modern dizaynı ve geniş boyutları ile selefinin önüne geçmeyi başarmış. Japon üreticinin City modelini, Avrupa’da ön ve arka LED farlar ile satışa sunması bekleniyor. 

Hindistan’da satışa sunulacak City modelinde LED veya xenon farların olmaması dikkatlerden kaçmıyor. Tasarımı ve platformu tamamen yeni Jazz/Fit hatchback modelinden alınan 4. Jenerasyon City modelinde de heyecan verici H dizaynı ve araca sert bir görüntü katan kanat yüz de dikkat çekiyor. 

B segmentinde uygun fiyatlı bir sedan model olan Honda City, büyük boyutları ile dikkat çekiyor. Öyle ki 2.6 metre uzunluğundaki dingil mesafesi ile Hindistan pazarındaki rakipleri Nissan Almera ve Auris modelinin sedan versiyonu Toyota Vios sedan’ı geride bırakıyor. 

Yeni Honda City, markanın kompakt modeli Civic’ten yalnızca 70 mm daha kısa. Yeni City sahip olduğu 510 litrelik bagaj hacmi ile de sınıf lideri konumunda. Yeni City modelinde Honda, Hindistan pazarına özel olarak 1.5 litrelik dizel motoru kullanacak. 

Japon üreticinin bu motoru 100 beygir ve 200 nm tork güç üretecek. Honda 1.5 litrelik bu dizel motoru, Avrupa’da kullandığı 1.6 litrelik DTEC dizel motor seçeneğinden türetmiş. Yeni City modelinde kullanılacak bir diğer motor seçeneği ise 1.4 litrelik i-VTEC benzinli motor seçeneği olacak. 

Eski 1.5 litrelik 4 silindirli motordan türetilen bu motor seçeneği ise 120 beygir ve 145 nm tork güç üretecek.arabalargentr

Hiç yorum yok