Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

EURO KURUNUN ARTMASI İLE BİRLİKTE OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE ZAMLAR KAPIYA DAYANDI

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, aralık ayının pazarda yoğun kampanyalarla geçeceğini ancak yeni yılla birlikte hemen hemen tüm fir...

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, aralık ayının pazarda yoğun kampanyalarla geçeceğini ancak yeni yılla birlikte hemen hemen tüm firmaların zam yapabileceğini söyledi. 

Renault olarak halihazırda kurlardan kaynaklanan zararın yarısını fiyatlarına yansıttıklarını söyleyen İbrahim Aybar, "Yüzde 7 gibi bir zam yaptık. Bu şekilde yılı kapatmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl ise muhtemelen yeni zamlar olacaktır. Pazardaki hemen hemen tüm firmaların benzer bir şekilde hareket etmeleri muhtemel" diye konuştu. 

Otomobilde bu yıl yeni bir rekorun geleceğini tahmin ettiklerini söyleyen İbrahim Aybar, toplam pazarın ise 80 binler düzeyinde olacağını ifade etti. Önümüzdeki yılın da satış adetleri açısından benzer geçeceğini ileri süren İbrahim Aybar, pazarı etkileyecek ana unsurun fiyatlar olmadığının da altını çizdi. 

Alınan önlemler doğrultusunda kredi maliyetlerinin yükselmesinin ve bankaların kredi kullanımına yönelik daraltıcı adımlar atmalarının satışları negatif baskı altına alabileceğini ifade eden Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, "Kredi kullanımının maliyetleri artarsa satışları asıl bu durum etkiler. 

Kur bazlı fiyat artışlarının tüketiciler nezdinde önemli bir negatif etkisi olmaz" diye konuştu. İbrahim Aybar, binek otomobilde ilk 10 ayda lider olduklarını belirterek, 2013 yılını da yine lider olarak tamamlamak istediklerini vurguladı.HABER7

Hiç yorum yok