Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OYAK RENAULTUN 4.5 MİLYONUNCU OTOMOBİLİ CLİO 4 OLDU

Renault'un açıklamasında, kırmızı Clio 4'ün Japon pazarında satışa sunulacağı ve oradaki isminin "Lutecia" olduğu belirti...

Renault'un açıklamasında, kırmızı Clio 4'ün Japon pazarında satışa sunulacağı ve oradaki isminin "Lutecia" olduğu belirtildi. 


Oyak Renault, 2013 yılı Ekim ayı sonu itibarıyla 278 bin 458 adet otomobil üretimi ve 222 bin 738 adet otomobil ihracatı gerçekleştirdi. 

Oyak Renault'un düzenlediği törende konuşan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürü Ales Bratoz, 4,5 milyonuncu otomobili üretmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. 

4,5 milyonuncu otomobilin Japonya'ya gidecek kırmızı renkli bir Clio ve Japon pazarındaki adıyla Lutecia olduğunu yineleyen Bratoz, bu başarının sadece Oyak Renault'nun değil, Renault Grubunun da gururu olduğunu bildirdi. 

Bratoz, yönetimi süresince başarılarına yenilerini ekleyecekleri konusunda söz verdiğini dile getirdi. Renault Euromed-Afrika Bölgesi Başkanı Jean-Christophe Kugler de "Clio 4" ün Renault'nun değişiminin simgesi olduğunu vurguladı. 

Renault'un çok daha hırslı, iddialı, kendine güvenen ve uluslararası pazarları fetheden bir marka olduğuna dikkat çeken Kugler, Renault Tasarım Direktörü Laurens van den Acker ile Clio 4'ün Renault'nun atılımının simgesi olmasını düşlediklerini belirterek, düşlerin gerçeğe döndüğünü sözlerine ekledi.SABAH

Hiç yorum yok