Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OTOKAR, YENİ ATLAS İLE HAFİF KAMYON SEGMENTİNE İDDİALI BİR GİRİŞ YAPTI

Kuruluşunun 50. yılını kutlayan Otokar hafif kamyon segmentinde de üretime başlıyor. Yük taşıma kapasitesi ve ekonomisi ile hafif kamyon pa...

Kuruluşunun 50. yılını kutlayan Otokar hafif kamyon segmentinde de üretime başlıyor. Yük taşıma kapasitesi ve ekonomisi ile hafif kamyon pazarına hareket getirecek Otokar Atlas, 28 Mayıs 2013, Salı günü düzenlenen toplantı ile tanıtıldı. 


2012 yılında cirosunda yüzde 13'lük büyüme ile 1 milyar TL hedefini aşan Otokar, Atlas ile ticari araç alanında büyümeyi hedefliyor ve ana ürün gamlarının yanında ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla hafif kamyon segmentinde de üretim yapmaya başlıyor.8,5 ton azami yüklü ağırlığı ve 5.5 ton istiap haddi ile dikkat çeken Otokar Atlas, uygun ilk yatırım maliyeti, ekonomik yakıt tüketimi, düşük yedek parça ve bakım giderleri ile de pazarda hareket yaratmayı amaçlıyor. 

Otokar Atlas, en ağır yükleri ekonomik taşıyor, performansı ile göz dolduruyor.

Düzenlenen toplantıda Otokar'ın 50 yıllık serüvenini anlatan ve yeni hafif kamyon Otokar Atlas ile ilgili bilgi veren Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, "Ticari araçlarda en deneyimli üretici ve Türkiye'nin en çok satılan otobüs markası Otokar olarak bu yıl 50. yılımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 

Ticari araç her zaman önemli bir iş kolumuz oldu. Niş ürünler ile niş ihtiyaçları karşılayan bir şirket olarak ticari araçlarda büyüme hedefimizi gerçekleştirmek adına hafif kamyon segmentine adım atarak ürün çeşitliliğimizi artırıyor ve hafif kamyon üretimine başlıyoruz. 

Yeni hafif kamyonumuz Otokar Atlas, dünyanın en çok satılan ticari araç üreticisi Foton firmasının lisansı altında üretilecek. Otokar Atlas ile 1960'lardan gelen kamyon deneyimimizi, dünyanın en çok satış yapan ticari araç üreticisi Foton ile birleştiriyoruz. 

Türkiye şartlarına, koşullarına ve hafif kamyon segmentindeki müşteri beklentilerine uygun olarak Otokar tarafından geliştirilen Atlas, uygun ilk yatırım maliyeti, düşük işletme giderleri ile yüksek taşıma kapasitesi ve performansı birarada sunuyor." dedi. 

Atlas, kullanıcılarına her daim kazanç vaad ediyor... Yeni hafif kamyonun adını mitolojide gök kubbeyi omuzlarında taşıyan, güçlü kahraman Atlas'tan aldığını belirten Görgüç, aracın teknik özellikleri ile ilgili de bilgi verdi: 

"Yeni hafif kamyonumuz, farklı iş kolları için iki farklı uzunlukta üretilecek. Segmentinin en yüksek yük taşıma kapasitesine sahip Otokar Atlas, sağlam ve dayanıklı şasi yapısı ve makas sistemi ile kullanıcılara yüksek istihap haddi de sağlıyor. Ayrıca sınıfının tek tam kuru havalı fren sistemine sahip aracı olan Atlas, emniyetli fren mesafesi ile sürücülerine güven veriyor. 

Uygun yatırım maliyeti, çevreci Euro 5 Cummins motor teknolojisi, SCR teknolojisi, ideal 6 ileri şanzıman teknolojisi, uygun bakım ve yedek parça giderleri ile Otokar Atlas, kullanıcılarına her daim kazanç vaad ediyor. 

Hafif kamyon segmentinin en performanslı aracı Otokar Atlas, yüksek yol tutuş ve güvenli sürüş imkanı sağlayan araç, kliması, geniş, ferah ve kullanışlı kabini, şık iç tasarımı ve sürücülerin uzun yollarda konforlu bir şekilde dinlenmelerini sağlayan yatak sistemi ile de farklılık yaratıyor." Segmentinin en yüksek yük taşıma kapasiteli hafif kamyonu Atlas... Kısa ve uzun olmak üzere iki farklı versiyon ile satışa sunulan Otokar Atlas, segmentinin en yüksek yük taşıma kapasitesine sahip. 

Cummins Commonrail Turbo Intercooler Dizel Euro 5 motora sahip Otokar Atlas, 4 silindir, 3.760 cc motor hacmi, 156 BG motor gücü ve 500Nm/1200-1900 devir/dakikatork ile alanında en güçlü motor ve tork değerine sahip. 6 ileri, 1 geri şanzımana sahip araç, ABS fren sistemi, yardımcı fren ve havalı park freni ile de üst düzey bir güvenlik sunuyor.