Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BOSCH YERLİ OTOMOBİLİN MOTORUNU ÜRETMEYE TALİP

Şirketin Türkiye Temsilcisi Steven Young, “Türkiye’de sıfırdan motor tasarlamak isteyen varsa, biz varız” dedi  Yerli otomobil tartışmal...

Şirketin Türkiye Temsilcisi Steven Young, “Türkiye’de sıfırdan motor tasarlamak isteyen varsa, biz varız” dedi 

Yerli otomobil tartışmaları devam ederken motor üretimine talip çıktı. Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young, “Türkiye’de sıfırdan motor tasarlamak isteyen varsa, biz buna varız. Türkiye’deki kapasitemiz, altyapımız, mühendisliğimiz ve birikimimiz buna yeterli” diye konuştu. 

Alman Bosch Grubu’nun 2012 sonuçlarını açıkladığı basın toplantısında soruları yanıtlayan Young, motor üreticisi değil tedarikçi olduklarını hatırlattı. 

Türk otomotiv yan sanayisinin Porsche, Audi ve Mercedes’e ihracat yaptığını belirten Young, “Türk yan sanayisi yerli oto üretimi için gayet yeterli” dedi. 

Young, Bosch Türkiye ve Rusya’nın bu yıl Avrupa’da büyüme bütçesi yapan iki iştirakten biri olduğunu anlattı. 2015’te telefonla araba park edilebilir Bosch’un üzerinde çalıştığı yeni teknolojileri anlatan Young, “2015 yılı itibarıyla akıllı telefonlarla otomobil park etmek mümkün olacak” dedi. 

Bosch Türkiye’nin 2012 cirosunun 2.1 milyar Euro olduğunu ve 2013 hedefinin 2.4 milyar Euro olarak belirlendiğini kaydeden Young, Türkiye’nin ihracatının yüzde 1.1’ini tek başlarına gerçekleştirdiklerini ifade etti.