Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES BENZ S TANITILDI

Mercedes markası düşünüldüğünde insanın aklına gelen özelliklerden ilki kalite oluyor. Bu olgunun gelişmesine önayak olan modelse amiral ge...

Mercedes markası düşünüldüğünde insanın aklına gelen özelliklerden ilki kalite oluyor. Bu olgunun gelişmesine önayak olan modelse amiral gemisi S Serisi. 


Her yeni nesli merakla beklenen otomobilin W222 kodlu modelleri sonunda resmen tanıtıldı. Aracın dış görünüşünde büyük bir sürpriz yaşatmayan Mercedes yeni nesil modellerinde kullandığı LED far tasarımını büyük sedana da uygularken kapılarda görülen dalgalanmalar daha sofistike bir görünüm sunmuş. 

Aşağıya doğru açı alan bagaj kapağı ve dik yerleştirilen ince LED stoplarıyla arka kısmı Bentley ve Rolls-Royce modellerini andıran otomobilin şık bir şekilde gizlenen egzoz çıkışları da hoş detayları arasında yer alıyor. 

5.116 mm boya sahip olan otomobilin genişliği 1.899 mm. Yüksekliği 1.496 mm olarak açıklanan S Serisi'nin aks mesafesi 3.035 mm. 
Genişlik ve yüksekliği değişmeyen uzun aks mesafeli versiyonun boyu 5.246 mm'ye çıkarken aks mesafesi 3.165 mm. İç mekanına geçildiğinde dışarıda olduğundan daha cesur bir tasarım anlayışının izlendiği görülebiliyor. 

İki kollu direksiyon simidi ve yine süper lüks İngiliz markalarını andıran yuvarlak metal havalandırma ızgaraları dikkati üzerlerine çekerken opsiyonel olarak sunulan baklava desenli deri döşemeler de bu üreticileri hatırlatıyor. 

Farklı renklerde ısmarlanabilen ahşap kaplamayla birlikte kullanılan metal süslemeler kabini daha da zengin gösterirken ambiyans ışıklandırması geceleri de hoş bir görünüm sunmayı başarıyor. 

Bir önceki nesilde olduğu gibi kokpitte kullanılan düğme sayısını aşağıya çeken Mercedes orta konsolda yer alan havalandırma ızgaralarının altına dizdiği düğmeler haricinde bu alan civarında buton kullanmamış. 

Orta konsolun üst kısmına dev bir ekran yerleştiren üretici gösterge tablosunun da tamamını dijital hale getirmiş. İlk etapta üç farklı motor seçeneğine sahip olacak aracın S350 BlueTEC modelinde kullanılan 3 litre hacimli turbo Diesel ünite 258 beygir güç, 620 Nm tork üretebiliyor. 

S500'de görev yapan çift turbo beslemeli, 4.7 litre hacimli v8 motor 455 beygir güç, 700 Nm tork üretebiliyor. S400 Hybrid'de kullanılan 3.5 litre hacimli benzinli ünite 306 beygir güç, 370 Nm tork sağlıyor. 

Tamamında 7 ileri vitesli otomatik şanzıman kullanılan otomobillerden 6 silindirli olanları 0'dan 100 km/s sürate 6.8 saniyede ulaşabilirken S500, aynı hızlanmayı 4.8 saniyede tamamlıyor. Araçların tamamında maksimum sürat 250 km/s'te sınırlandırılmış.sabah