Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HGS SHELL İSTASYONLARINDAN ALINABİLİYOR

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketi, anlaşmalı Shell istasyonlarından 6 TL’ye satın alınabilmektedir.  HGS etiketi alabilmek için ilgil...

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketi, anlaşmalı Shell istasyonlarından 6 TL’ye satın alınabilmektedir. 

HGS etiketi alabilmek için ilgili aracın ruhsatı ya da fotokopisi ve başvuru yapan kişinin kimliğinin görülmesi gerekmektedir. 
2 parça stickerdan oluşan etiketin üstteki kısmı aracın ön camına, diğeri araç ruhsatına yapıştırılacaktır. 

HGS etiketleri araç sınıflarına göre değişmektedir ve etiket alımı sırasında araç sahipleri araç sınıfı ile ilgili bilgiyi doğru vermekle yükümlüdür. Sadece ilk dolumda minimum, 1. Sınıf: 30 TL, 2. Sınıf: 37,5 TL, 3. Sınıf: 53 TL, 4. Sınıf: 67,50 TL, 5. Sınıf: 81,50 TL tutar yükleme şartı bulunmaktadır. 

HGS etiketlerinin geçiş için tutar yüklemeleri, tüm PTT Merkez ve Şubelerinde, karayollarının giriş ve çıkışında bulunan PTT noktalarında, PTT nin anlaşmalı olduğu kurum/kuruluşlar veya anlaşmalı Shell istasyonlarında yapılabilmektedir. 

HGS ürünü satış işlemlerinde müşterinin beyan ettiği ve sisteme girilen GSM numarasına, müşterinin bakiyesinin azalması durumunda sistem üzerinden otomatik mesaj gönderilecektir.  

HGS’de arıza olması durumunda otoyollar üzerinde hizmet veren PTT şubeleri ile Acentelikler HGS ürününün okunabilirliğini kontrol etmek için yetkilendirilmiştir. 

Detaylı bilgi shell web sitesi ve shell akaryakıt istasyonlarında