Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TUVTURK TE GECE MUAYENE DÖNEMİ BAŞLIYOR

TÜVTURK, çalışma saatleri içinde araçlarını muayeneye götürecek zaman bulamayan araç sahipleri için yeni bir hizmet başlatıyor.  İsta...

TÜVTURK, çalışma saatleri içinde araçlarını muayeneye götürecek zaman bulamayan araç sahipleri için yeni bir hizmet başlatıyor. 

İstanbul Anadolu yakasındaki Samandıra ile Avrupa yakasındaki Hadımköy Araç Muayene İstasyonları Kasım ayından itibaren 2 ay boyunca sabah 4’e kadar açık kalacak. Bu hizmet için hiçbir ek ücret veya tarife uygulanmayacak. 

Anadolu yakasındaki Samandıra ve Avrupa yakasındaki Hadımköy istasyonları tüm araç türlerine hizmet verebiliyor. Araç sahipleri, gece muayenesi için de www.tuvturk.com.tr internet sitesinden randevu alarak da muayeneye gelebilecek. 

Ticari araçlar için kolaylık Bu uygulamanın, karayolu ve trafik güvenliğine büyük katkı sağlayacağını düşündüklerini söyleyen TÜVTURK Genel Müdürü Kemal Ören, “Birçok araç sahibi araç muayenesine önem verse de, çalışma şartlarından muayenelerini aksatabiliyor. Bu hizmetimiz ile onların yükünü biraz da olsa hafifletmeyi ve trafik güvenliğine katkı sağlamayı hedefledik” diye konuştu. 

Bu iki istasyonda gece hizmetinin özellikle muayeneye gelen araç sayısının artış gösterdiği Kasım ve Aralık ayları için planlandığını söyleyen Ören, bu hizmetten öncelikle gündüz çalıştıkları için muayeneye zaman ayırmakta zorlanan kamyon, kamyonet gibi ticari araçların, otobüs, dolmuş, taksi gibi yolcu taşıyan araçların ve filo araçlarının yararlanmasını beklediklerini de belirtti. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ilgili mevzuat ile belirlediği kurallara göre hususi, resmi binek otomobiller ve motosikletler, ilk 3 yaş sonrasında 2 yılda bir, ticari araçlar ise ilk yaş sonunda ve sonrasında her yıl periyodik araç muayenesine gelmek zorunda. Traktör muayene süresi ise ilk üç yılın sonunda ve sonrasında her 3 yılda bir.hürriyet