Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RALLİDE PERDE BURSADA KAPANIYOR

Türkiye Ralli Şampiyonası, 20-21 Ekim tarihlerinde Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen OYAK-RENAULT 37.Yeşil Bursa Ra...

Türkiye Ralli Şampiyonası, 20-21 Ekim tarihlerinde Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen OYAK-RENAULT 37.Yeşil Bursa Rallisi ile sona eriyor.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda şampiyonluk düğümünün çözüleceği OYAK-RENAULT 37.Yeşil Bursa Rallisi 20-21 Ekim tarihlerinde organize ediliyor. Bu yıl 37.kez düzenlenen Yeşil Bursa Rallisi, OYAK-Renault ana sponsorluğunda, Technospray, Hilton Bursa ve Bursa Büyükşehir Belediyesi katkıları ile kısa adı BOSSEK olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenleniyor. 

SEYİRCİ ETABI KÜLTÜRPARK İÇİNDE 
20 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’da OYAK-RENAULT Otomobil Fabrikaları’ndan verilecek seramonik start ile başlayacak olan rallide ekipler ilk olarak saat 14.00’den itibaren şehir merkezinde yer alan ve Kültürpark içerisinde oluşturulan Bursa Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı’nı geçecekler. Bursalı otomobilseverler bu etapta yarışa katılan Türkiye’nin en iyi ralli pilotlarının performanslarını çok yakından izleme şansı yakalayacaklar. 

Yarışa katılan ekipler Kültürpark’ın ardından Orhaneli-Keles bölgesinde yer alan etaplara yönelecek ve 3 özel etap geçerek günü saat 19.00’dan itibaren Hilton Bursa’da noktalayacaklar. 

İKİ GÜNLÜK ZORLU MÜCADELE 
Pazar sabahı 07.30’da tekrar direksiyon başına geçecek olan ekipler, Kirazlı, Soğukpınar, Dağgüney ve Firoz özel etaplarını iki kez geçerek saat 18.00’den itibaren Hilton Bursa önünde bu zorlu mücadeleyi tamamlamaya çalışacaklar. 

37.OYAK-RENAULT Yeşil Bursa Rallisi öncesi Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Pegasus Racing’den Luca Rossetti, 117.4 puanla lider durumda. Castrol Ford Team Türkiye’den Yağız Avcı da 113 puanla ikinci sırada yer alıyor. 

Bu iki pilottan Bursa’da kazanan, 2012 Türkiye Ralli Şampiyonluğunu ilan edecek. Organizasyon ayrıca, Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde mahalli klasmanda da amatör pilotların katılımına sahne olacak. Yarış hakkında detaylı bilgiler için www.bossek.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz