Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL CASCADA 2013 TE SATIŞTA OLACAK

İki kapılı kumaş tavanlı otomobil Opel model yelpazesinde Astra TwinTop’un yerini alacak.  Cascada’nın tarzında Insignia’dan ilham al...

İki kapılı kumaş tavanlı otomobil Opel model yelpazesinde Astra TwinTop’un yerini alacak. 

Cascada’nın tarzında Insignia’dan ilham alınmış. Metal tavan kullanan selefinin aksine, Cascada kumaş tavan kullanıyor. Tavan hem araç hareketsizken anahtarındaki bir düğme ile, hem de 50 km/s’ye kadar hızlarda gösterge panelindeki bir düğme ile 17 saniyede açılabiliyor. 

Cascada dört kapılı Astra sedana göre daha uzun ve daha geniş. Opel Cascada’nın boyutlarını öne çıkarıyor ve aracın Audi A5 üstü açılır otomobilden daha uzun olduğuna dikkati çekiyor. Bununla ima edilen, Cascada’nın daha ucuza, üst kalite marka üstü açılır otomobillere göre daha büyük bir otomobil olduğu. Resmi fiyat henüz açıklanmadı, fakat Opel Cascada’nın fiyatının Astra TwinTop’a göre daha yüksek olacağını söyleyerek üst seviyeye çıkma arzusunu ortaya koydu. 

Opel, Cascada’nın gövde esnemezliğinin Astra TwinTop’dan daha fazla olduğunu söyledi. Şirket, burulmazlığın yüzde 43 arttığını, bunun da yol tutuşunun iyileşmesini, sürüş konforunun artmasını, gürültü ve titreşimin önemli ölçüde azalmasını sağladığını belirtti. 

Opel, Cascada’nın Avrupa satışlarının başlangıcında üç 4 silindirli motor seçeneği olacağını, gelecekte bunlara başka güç kaynaklarının ekleneceğini ifade etti. Opel başlangıçta Cascada’yı hem üstü açılır, hem de coupe gövde tarzlarında piyasaya sürmeyi planlıyordu. 

Fakat GM’nin bozuk mali durumu ve temsil edildiği pazarların çoğunluğunda satışlarının düşmesi nedeniyle coupe model askıya alındı. Üstü açılır modelin 2013 başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ntvmsnbc