Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

NİSSAN EXTREM CONCEPT

Japon otomobil üretcisi Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda Brezilya pazarına yönelik konsept otomobili Extrem'i sergiledi.  Nissan, Mic...

Japon otomobil üretcisi Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda Brezilya pazarına yönelik konsept otomobili Extrem'i sergiledi. 

Nissan, Micra’yı temel alan, “Baby Beast - Bebek Canavar” lakabını taktığı 2+2 konsepti “yeni bir şehir kompakt spor otomobili” olarak tanımlıyor. 

Nissan’ın bu konseptten sorumlu kıdemli tasarım yöneticisi Robert Bauer, “Ona Baby Beast diyoruz. Onu bir şehir ralli otomobili, atiklik ve güvenle şehir ortamıyla başa çıkabilecek küçük, sağlam bir sokak savaşçısı olarak görüyoruz” dedi. Nissan Extrem’in sadece bir konsept otomobil olduğunu ve yakın gelecekte üretilmesinin planlanmadığını belirtti. 

Araç San Diego’daki Nissan Design America ile Brezilyalı tasarımcılar tarafından ortaklaşa geliştirilmiş. Konseptin dış tarafı koyu metalik turuncu renkte "Solar Cortex" boya ile boyanmış. Nissan otomobilin gücünü, teknolojisini Nissan DeltaWing Le Mans yarış otomobiliyle paylaşan, doğrudan enjeksiyonlu ve turbo beslemeli 1,6 litrelik benzinli motordan aldığını söyledi. 

Nissan Extrem'in ön tekerleklerden ya da dört tekerlekten çekişli olacağını belirtti. Aracın kabin fotoğrafları yayınlanmadı ancak kabinde çıkarılabilir bir yük kutusu içeren iki katlı bir yük sistemi bulunuyormuş.ntvmsnbc