Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL ADAM, JAM GLAM VE SLAM İSİMLİ 3 MODELİ İLE 2013 İLK ÇEYREK SONUNDA TÜRKİYEDE

ADAM, 1.2 lt 70 hp ve 1.4 lt 100 hp’lik motor seçenekleri ve ADAM JAM, ADAM GLAM, ADAM SLAM isimli 3 modeli ile 2013 ilk çeyrek sonunda Tür...

ADAM, 1.2 lt 70 hp ve 1.4 lt 100 hp’lik motor seçenekleri ve ADAM JAM, ADAM GLAM, ADAM SLAM isimli 3 modeli ile 2013 ilk çeyrek sonunda Türkiye pazarına girecek. 


 ADAM’ın, üstün kişiselleştirme özellikleri sayesinde, Türkiye’de 500 adetlik satış hedefine ulaşması bekleniyor. Opel’in şehirli otomobili ADAM’ın dünya prömiyeri Paris Motorshow’da (29 Eylül 14 Ekim) yapılıyor. 

OPEL ADAM, 1.2 lt 70 hp ve 1.4 lt 100 hp’lik motor seçenekleri ve ADAM JAM, ADAM GLAM, ADAM SLAM isimli 3 modeli ile 2013 ilk çeyrek sonunda Türkiye pazarına girecek. 

ADAM’ın, üstün kişiselleştirme özellikleri sayesinde, Türkiye’de 500 adetlik satış hedefine ulaşması bekleniyor. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “ADAM’ın sunduğu neredeyse sınırsız kişiselleştirme imkanı bizim için modernizm ve özgürlük anlamına geliyor. 

Bu özellikleriyle özellikle genç sürücülere ulaşmayı hedefliyoruz” diyor. ADAM, maksimum 185 km/s’lik hıza ulaşabiliyor. Tüm motorları ecoFLEX ve opsiyonel start&stop teknolojisi ile birlikte geliyor. Yakıt tüketimi 100 km’de 5.0 lt ve karbondioksit salınımı 118 g/km (1.2 70 hp motor seçeneği ile). 

ADAM, MacPherson ön gergileri, 15” – 18” tekerlekleri, CITY mod ile gelen Elektrikli Direksiyonu, otomatik olarak park eden Yeni nesil Park Asistanı ile geliyor. 3.70 m boyu ile 3 kapılı 4 koltuklu ADAM, fuarda bulunan konfigüratör ile ziyaretçilere üst sınıfa özgü teknolojik yenilikleri ve neredeyse sınırsız kişiselleştirme imkanı ile tanıtılıyor. 

Tasarım Özellikleri: 
Geniş ön ızgara, kanat şekilli krom çıta ve vurgulu Opel amblemi Astra ailesinden tanıdık birer tasarım öğesi. Kapı altlarında bulunan bıçak çizgisi ve kapı kolları etrafında dolanan karakteristik şok dalgası da GTC’den tanıdık. 

A segmentinde ilk kez, hem ön farlar hem de arka lambalar enerji tasarruflu LED teknolojisi ile sunuluyor. ADAM 3 model seçeneği ve neredeyse sınırsız kişiselleştirme olanağı ile geliyor. Onlarca gövde rengi, jant tasarımı, aydınlatma seçenekleri ve dekorları ile hiçbir ADAM bir diğerine benzemiyor. 

ADAM’ın 3 model seçeneği 3 farklı karakter yaratıyor. Güçlü hatları ile tarz sahibi ADAM JAM, moda meraklılarına Zarif ve sitilize ADAM GLAM rafine zevkleri olanlara Oldukça erkeksi ADAM SLAM de sportif ve sosyallere hitap ediyor. 

Kişiselleştirmenin sonraki aşamasında kullanıcılar, 3 model için 3 opsiyoneller paketi arasında seçim yapabiliyor. Böylece; * 2 renkli “beyaz ve siyah paketi”, *gözalıcı “twisted” paketi ya da *cüretkar “extreme” paketi ile ADAM, tam kullanıcısının zevkine göre şekilleniyor. 

Film meraklılarını cezbedecek isimleriyle 12 gövde rengi seçeneği ADAM’la birlikte: “I’ll be Black”, “Papa don’t Peach”, “Purple Fiction”, “James Blonde”, “Saturday White Fever” ve “Buzz Lightgreen”, “Red’n’Roll”, “A Star is Born” bazıları...

Tüm gövde renkleriyle uyumlu bir de kişiselleştirilmiş anahtar geliyor. Böylece, kullanıcı ADAM’ı parkettiğinde bile tamamen kendi zevkine göre tasarladığı arabasının bir parçası hep onunla oluyor. ADAM’ın tavanı gövde ile aynı renkte olabiliyor ama çok daha güçlü bir görünüm için 3 farklı renkten biriyle kombinlenebiliyor: 

Parlak “I’ll be black”, krem “White my fire”, koyu ve zengin “Men in Brown”. Kişiselleştirme, 3 farklı çıkartma paketi ile zenginleştirilebiliyor: 

ADAM JAM Splat, ADAM GLAM Fly ve ADAM SLAM Stripes... ADAM, toplamda, 15”’den 18”’e kadar 31 farklı jant tasarım ve renk kombinasyonu ile sunuluyor. Tavan açılarak gün ışığının içeri girmesi sağlanabildiği gibi, 60 LED ile yapılan tavan aydınlatması ile de yıldızlı bir gökyüzü yaratılabiliyor. 

Bulut, güz yaprakları ve satranç tahtası grafikli motifler ile süslenebiliyor. Geniş dekor ve renk yelpazesine ek olarak ADAM’da 6 farklı teknoloji ve görünüm paketi sunuluyor. Böylece sportif ADAM OPC Line paketi ile daha agresif görünümlü tampon ve spoylera sahip olabilir, Sight&Light paketi ile pasif güvenlik önlemlerini arttırabilir. 

Örneğin, yağmura duyarlı silecek sistemi. ADAM’larını kış koşulları için hazırlamak isteyen kullanıcılar Kış paketini seçerek koltuk ısıtma sistemi, ısıtmalı direksiyon gibi özelliklere sahip olabiliyor. ADAM’ın tasarımının en çok dikkat çeken özellikleri; değiştirilebilir jant kapakları, LED’li tavan aydınlatmaları, baskı tavan süslemeleri ve aydınlatmalı dekorlar oluyor. 

ADAM’ın dış görünümü, sunulan onlarca seçenek ile 30.000 farklı ADAM yaratmaya imkan veriyor. Böylece hiçbir ADAM bir diğerine benzemiyor. 

IntelliLink Bilgi-Eğlence Sistemi: 
 Opel’in son bilgi-eğlence sistemi IntelliLink ilk kez ADAM’la birlikte geliyor. Sistem kullanıcıya, kullanıcının akıllı telefonu ile tam uyumla bağlantı kurarak telefondaki uygulamalara araç içinde ulaşma imkanı veriyor. 

Böylece sistem, kullanıcının kişisel çevresine, ailesine, arkadaşlarına ve en sevdiği eğlenceli uygulamalara aracında ulaşma imkanı sunuyor. Sistem hem Android hem de Apple iOS temelli telefonlarla uyum gösteriyor. IntelliLink, akıllı telefonda bulunan uygulamaları, araç içinde 7”lik, yüksek çözünürlüklü, renkli dokunmatik ekrana aktarıyor. 

Bağlantı, USB, depolama aygıtları (MP3 çalar, iPod, iPad vb.) ya da Bluetooth üzerinden sağlanıyor. Böylece, ADAM kullanıcısı, en sevdiği soundtrack’e istediği zaman ulaşabiliyor. IntelliLink ile telefon görüşmeleri telefon çevirmeden yapılıyor: sürücü depolanmış adres defterinden bir isim seçiyor, arama tuşuna dokunuyor ve araç içi mikrofonlar ile konuşuyor. 

Kişisel müzik listesi, fotoğraf galerisi, telefon defteri ve digger depolanmış bilgiler ve veriler kolayca ulaşılabilir oluyor. Videolar ve slayt şovlar da ADAM sabit konumdayken izlenebiliyor. 

FlexFix Bisiklet Taşıyıcı Sistem: 
Opel patentli sistem, kullanıcıya, bisikletini kolayca istediği her yere taşımayı ve istediği an arabasını bırakıp bisikleti ile kırlarda gezinmeyi vaadediyor. 

Sistem, arka tampona entegre oluyor ve istendiği an çekilerek açılabiliyor. Kullanılmadığında da tamamen görünmez oluyor. Sistem 30 kg’a kadar bisiklet taşıyobiliyor. Böylece elektrikli bisikletler de taşınabiliyor. Opsiyonel olarak eklenebilen bir parça ile 20 kg’a kadar olan 2. bisiklet de taşınabiliyor. Sistem bisikletler ile yüklüyken bile eğilerek bagaja ulaşım sağlanabiliyor.