Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES ŞİŞEBİLEN EMNİYET KEMERLERİNİ TANITTI

Yeni teknolojiye sahip emniyet kemerinin ilk olarak 2013 S Sınıfı’nda kullanılması bekleniyor.  Mercedes-Benz, araçlarını arkadaki yolcu...

Yeni teknolojiye sahip emniyet kemerinin ilk olarak 2013 S Sınıfı’nda kullanılması bekleniyor. 

Mercedes-Benz, araçlarını arkadaki yolcular için şişebilen emniyet kemerleriyle donatarak bu güvenlik teknolojisini kullanan ikinci otomobil yapımcısı olacak. 

Mercedes, kemerin ilk olarak yakında çıkacak bir lüks otomobilde kullanılacağını söyledi. Muhtemelen kemerin kullanılacağı ilk otomobil Mercedes’in gelecek yıl üretime sokmaya hazırlandığı yeniden tasarlanmış S Sınıfı olacak. 

İlk olarak Ford yeni kasa Explorer’da şişebilen arka emniyet kemerleri kullanmıştı. Bu teknoloji, küçük bir hava yastığı ile arka emniyet kemerlerinin omuz kayışını birleştiriyor. Bir çarpışma algıladığında kemerin içindeki hava yastığı şişiyor. 

Genleşen yastık kemerin genişliğiyle beraber büyüyor ve çarpışma kuvvetinin yolcunun gövdesinin daha geniş bir alanına yayılmasını sağlayarak yaralanma riskini azaltıyor. 

Öndeki yolcuların ön göğüsteki, yanlardaki ve modeline göre diz desteği hava yastıklarıyla korunduğuna dikkati çeken Mercedes-Benz, şişebilen emniyet kemerlerini ön koltuklarda kullanmayı planlamadığını belirtti. NTVMSNBC