Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ RENAULT MEGANE ENERGY 1.6 DCİ 130BG

Yeni tasarımı ile Mégane1 sürüş keyfi, ekonomi, yepyeni teknolojik özellikleri ve yeni Energy 1.6 dCi 130bg motor seçeneğiyle, Renault ka...

Yeni tasarımı ile Mégane1 sürüş keyfi, ekonomi, yepyeni teknolojik özellikleri ve yeni Energy 1.6 dCi 130bg motor seçeneğiyle, Renault kalitesinin amiral gemisi. 

Sportif görünüm ile performans ve ekonomiyi bir arada sunan yepyeni bir versiyon olan Mégane GT-Line ise Mégane ailesinin tüm modellerinde çarpıcı kimliği ile öne çıkıyor. 

Mégane HB 36.950TL, Mégane Sport Tourer 52.500TL, Mégane Coupé 55.350TL’den başlayan fiyatlarla 15 Haziran 2012 tarihinden itibaren Renault Yetkili Satıcıları’nda satışa sunuldu. 

İnce dokunuşlarla yeni bir tasarım Yeni tasarımı ile Mégane, daha modern bir ön yüze kavuşuyor. 

Yenilenen Mégane’da, yepyeni ön tampon, otomobile teknolojide yeni bir imza katan yeni LED farlar otomobilin tasarımını daha çekici kılıyor. Modeldeki tüm yenilikler kalite algısına vurgu yapıyor. 

Yenilenen ön panjur, siyah parlak kaplama ve krom dokunuşlar dikkat çeken diğer özellikler arasında yer alıyor. Yenilenen Mégane’ın iç mekanı ise yeni döşemeler ve iç mekandaki diğer sürpriz çarpıcı dokunuşlarla daha da zenginleşiyor. 

Yeni teknolojik özellikler Yenilenen Mégane ailesinde bir çok teknolojik yenilik de dikkat çekiyor. Yeni Mégane’da yer alan Visio System® güvenli sürüş konforunu arttırıyor. 

Yenilenen Mégane’da Visio System kapsamında yer alan, uzun / kısa farların otomatik kumanda edilmesi (Automatic High-Low Beam) ve şeritten çıkış ikazı (Lane Departure Warning) olmak üzere yeni teknolojik özellikler göze çarpıyor. Bu özellikler gece görüşünü iyileştiriyor ve sürücünün dikkatini korumasına yardımcı oluyor. 

Air Quality Sensor sayesinde yolculuk esnasında değişik dış hava koşullarına göre içerideki havanın kalitesi hep en yüksek seviyede korunuyor. 

Yokuşta kalkış yardımı sistemi (Hill Start Assist) ve park etmeyi kolaylaştıran geri görüş kamerası yeni konfor donanımları arasında yer alıyor. Ayrıca yenilenen Mégane’da,  Radio+ ile USB + bluetooth özellikleri de standart olarak sunuyor. 

Energy 1.6 dCi 130 bg ve Stop & Start : Sınıfının en performanslı dizel motoru 1598 cm³’lük silindir hacmi ile Energy 1.6 dCi 130 bg, sınıfının en iyi performans / tüketim oranına sahip olmakla beraber sessiz sürüş konusunda Renault teknolojisinin en yeni ürünü. 

Bu yeni motor sağladığı 320Nm tork ile, sınıfının en güçlü dizel motoru özelliğini elde ediyor. Energy 1.6 dCi 130 bg, 4.0 l/100 km yakıt tüketimi ve kilometrede sadece 104gr CO2 salınımı ile Fransa’da ekoloji ödülü almaya hak kazandı. 

Energy 1.6 dCi 130 bg, daha yüksek bir tork ve gücü daha düşük yakıt tüketimi ve emisyon salımıyla gerçek bir sürüş keyfi sunuyor. 

Yeni Mégane GT-Line versiyonu ile birlikte sunulan Energy 1.6 dCi 130 bg, Renault’nun F1 deneyimine dayanan yeni nesil bir downsizing motoru. 

Yeni Energy 1.6 dCi 130 bg motorun bir özelliği olan Stop & Start teknolojisi, araç kırmızı ışıkta veya sıkışık trafikte durağan hale geldiğinde motorun otomatik olarak kapatılmasını sağlayan güçlendirilmiş bir marş motorundan oluşuyor. Bu sırada karbon salımı da sıfırlanıyor. Motorun tekrar çalıştırılması için yapılması gereken tek şey debriyaj pedalına dokunmak. 

Söz konusu sistem, şehir içi trafikte 100km’de ortalamada 1 litrelik yakıt ve önemli oranda CO2 tasarrufu sağlıyor. Stop&Start sistemi hız kesme/ frenleme enerjisi depolama sistemi Energy Smart Management (ESM) teknolojisi ile kombine edildi. 

F1’den seri üretime Renault, F1’de üretici markalar arasında 10 kez dünya şampiyonu ünvanını kazanan tek üreticidir. Renault bu alandaki bilgi birikimini seri üretime de yansıtıyor. 

Gerek seri üretim araçları gerekse F1 araçları üzerinde çalışan Renault motor üreticilerinin, üç noktayı içeren ortak bir amacı vardır: performanslı, güvenilir ve hep daha tutumlu mekanizmalar tasarlamak. 

Renault’nun Mekanik Mühensiliğine transfer ettiği Renault Sport F1 çatısı altındaki mühendisler, Formula’da edindikleri birikimi Energy motoru ile seri üretime yansıttılar. 

Mégane ailesinin yeni sportif modeli: “Mégane GT-Line” GT-Line versiyonu sportif özellikler, sürüş konforu ve ekonomiyi birarada arayan müşterilerin tercihi oluyor. 

Bumerang şeklindeki LED farlar, kırmızı dikişli döşeme, spor direksiyon simidi, alüminyum spor pedallar, kapı eşikleri ve GT-Line imzalı ön panel çubuğu, koruma barları üzerindeki özel «GT-Line» logoları bu yeni versiyonun göz dolduran yeniliklerinden bazıları. 

Mégane’nın yeni iddialı versiyonu GT-Line, sportif dış tasarımı, sportif iç ambiyansı ile Mégane ailesinin tüm modellerinde çarpıcı kimliği ile öne çıkıyor. GT-line versiyonunda kullanılan koyu metal ve parlak karbon dokunuşlar ile farklılığını ortaya koyuyor. 

Bu özel versiyonda, geniş ön hava giriş kanalları, sportif ön tampon, arka tampona entegre difüzör, 17” Celsium tipi koyu renk aliminyum alaşımlı jantlar gibi ekipmanlar standart olarak sunularak aracın sportif kimliği vurgulanıyor.

GT-Line versiyonunda çekici dış tasarımın yanısıra, Energy 1.6 dCi 130 bg ile 320 Nm’lik performanslı bir sürüş keyfi birlikte sunuluyor. 

Daha sportif bir sürüş sağlamak için GT Line versiyonlar daha spor olan Mégane Coupe şasisi ile donatıldı. Kabin içinde ise dış tasarımda olduğu gibi sportif bir görünüm göze çarpıyor. 

Özel döşemeler, spor gösterge paneli, spor direksiyon simidi, sportif kapı iç panelleri ile görünüm tamamlanıyor. Kalite «Mégane, gösterdiği gelişim süresince ortaya koyduğu kalite hissi ve mükemmel güvenilirliği ile Renault kalitesinin liderliğini üstleniyor. 

Günümüzde Mégane, Renault marka araçların kalite standartlarının dünya çapındaki referansıdır. » Jean-Pierre Vallaude – Kalite Direktör ADAC Mégane’ın güvenirliğini « mükemmel » olarak değerlendirdi 

2011 yılında dünyada 235 bin adet () ve 2008 sonundaki lansmanından beri 730 bin adet araçla Renault markasının en çok satılan aracı olan Mégane, güvenirlik açısından sınıfındaki liderlerinden biri. Araç, L’Automobile Magazine gibi basın kuruluşu, çok ünlü Alman Otomobil klübü ADAC ve diğer bağımsız dış kuruluşlar tarafından takdir kazandı. 

Sürekli iyileştirme uygulaması sayesinde, Mégane III selefine göre bir yıllık satış sonrası ihtiyacını, % 40 oranında azalttı. 

Yenilenen Mégane Ailesi Oyak Renault Fabrikaları ve İspanya’da Palencia Fabrikası’nda üretiliyor.milliyet