Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TÜRKİYE'NİN İLK PROFESYONEL YARIŞ SİMÜLATÖRÜ SIMTECH TANITILDI

Sitron Bilişim tarafından 2 yıllık bir AR-GE çalışmasının ardından, Amerikan ve Alman çözüm ortakları ile son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyo...

Sitron Bilişim tarafından 2 yıllık bir AR-GE çalışmasının ardından, Amerikan ve Alman çözüm ortakları ile son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız AVCI katkılarıyla geliştirilen “Türkiye'nin İlk Profesyonel Yarış Simülatörü” SIMTECH basına tanıtıldı. 

 5 Mayıs 2012 günü Point Hotel Barbaros’ta yer alan The Game salonunda yapılan lansmana İstanbul milletvekili eski milli futbolcu Hakan ŞÜKÜR, Türkiye Digital Oyunlar Federasyonu TUDOF Başkanı Mevlüt DİNÇ ve simülatörlerin gelişimine destek olan son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız AVCI da katıldı. 

Kalabalık bir katılıma sahne olan organizasyonda yazılı, görsel ve dijital medya mensupları STP3000 ve STP3100 olmak üzere iki ayrı modeli bulunan simülatörleri yakından tanıma ve test etme imkanı buldular. 

Ralli pilotluğu tecrübesine, aldığı makina mühendisliği eğitimini de katan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Yağız Avcı, SIMTECH'in geliştirilmesine büyük destek verdi. Uzun zamandan beri bilgisayar ve konsol oyunlarına da büyük ilgisi olan Yağız Avcı, aynı zamanda sanal dünyanın da en hızlı isimlerinden biri… 

SIMTECH simülatörlerde kullanılan malzemelerin tamamı uzun süren testler sonucunda belirlenmiş, dünya çapında kalitesini kanıtlamış ürünler olması ile de dikkat çekiyor. 

SIMTECH her türlü gerçekçiliği elde edebilmek için yürütülen Ar-Ge çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan simülatörler Türkiye'nin en gerçekçi yarış simülatörü halini aldı.