Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN EFSANE MİNİBÜSLERİ İÇİN ÖZEL ATÖLYE AÇTI

Volkswagen Ticari Arac, bu yıl 65’nci yaşını kutlayan ve sayısız film, şarkı ve belgesele konu olan Transporter’ın ilk nesli efsanevi minibü...

Volkswagen Ticari Arac, bu yıl 65’nci yaşını kutlayan ve sayısız film, şarkı ve belgesele konu olan Transporter’ın ilk nesli efsanevi minibüsü T1 için Almanya’da özel bir atölye açtı.

Orijinal yedek parçaların kullanıldığı ve aralarında teknoloji tarihçisinin bile bulunduğu deneyimli ekibin çalıştığı atölye her araca bir sertifika da veriyor.

Volkswagen Ticari Araç’ın ilk olarak 1947 yılında ürettiği ve kısa sürede tüm dünyada büyük bir çılgınlık başlatan T1’ler, yenilenmek için eve dönüyor. Volkswagen Ticari Araç, şu anda 5’inci nesli satışta bulunan Transporter’ın ilk nesli Bulli lakaplı bu minibüslerin, bir 65 yıl daha kullanılması için “Oldtimers” adı verilen özel bir atölye açtı.

Doğdukları yerde yeniden canlanıyorlar
Hannover kentinde 7 bin metrekare kapalı alana sahip olan Oldtimers, sadece eski Volkswagen minibüslere hizmet verecek. Volkswagen Ticari Araç bu atölyeyi 2007’de sadece kendi sahip olduğu Bulli’lere hizmet vermesi için kurmuştu. Oldtimers, bundan sonra tüm dünyadaki Volkswagen T1 minibüs sahiplerinin de hizmetinde olacak.

Özel eğitimli teknisyenler çalışıyor
Aralarında teknoloji tarihi uzmanının da bulunduğu her biri konusunda uzman 13 teknisyenin görev yaptığı atölyede kullanılan parçalar, restore edilen modelin üretim tarihine uygun orijinal olarak üretiliyor. Her türlü restorasyonun yapıldığı atölyede, her adımın fotoğrafı çekiliyor.

Daha sonra bu fotoğraflardan bir dosya oluşturuluyor. Böylece sahipleri, T1’lerinde yapılan her türlü restorasyonu görmüş oluyor. Servise gelen her minibüse, VW tarafından da bir sertifika veriliyor.

Hiç yorum yok