Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RALLİ SEZONU İZMİRDE AÇILIYOR

Bonus ve Unifree Dutyfree sponsorluğunda yarışan Bonus Parkur Racing, 2012 sezonuna Ege Rallisi ile start veriyor. Ercan Kazaz-Emire Cantürk...

Bonus ve Unifree Dutyfree sponsorluğunda yarışan Bonus Parkur Racing, 2012 sezonuna Ege Rallisi ile start veriyor.

Ercan Kazaz-Emire Cantürk ile podyum hedefleyen takım, Burcu Burkut Erenkul-Fatih Yalçınkaya ile bayanlar ve Engin Kap-Başar Yavuz ile de historic klasmanlarında iddialı...

Kısa adı EOSK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen 2012 Ege Rallisi bu hafta sonu gerçekleştiriliyor.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan organizasyon, toplam 408 km. uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda 11 özel etap üzerinden koşulacak.

2009 ve 2010 sezonlarını Türkiye Ralli Takımlar Birincisi olarak tamamlayan Bonus Parkur Racing de bu yarışa 3 ekiple katılıyor. 2011 sezonunu Türkiye Ralli Sınıf 3 Birincisi olarak tamamlayan tecrübeli şampiyon pilot Ercan Kazaz, bu yarışa Emire Cantürk’ün co-pilotluğunda Skoda Fabia S2000 ile katılıyor. İlk kez geçtiğimiz sezon Yeşil Bursa Rallisi’nde Fabia S2000 ile yarışan ikili, genel klasmanda da üst sıralarda yer alma hedefi ile start alacak.

Bonus Parkur Racing´in bayan pilotu Burcu Burkut Erenkul da Fatih Yalçınkaya ile Liqui Moly, Aydoğanlar Otomotiv, A Haber ve İstanbul Aydın Üniversitesi desteğinde bayanlar klasmanında ilk sırada yer alma hedefi ile direksiyon başına geçiyor. Aynı zamanda da gençler birinciliği için puan arayacak olan Erenkul-Yalçınkaya ikilisi Ford Fiesta ST ile mücadele edecek.

Türkiye’de historic rally kategorisinin gelişmesi için spora yeni otomobiller ve pilotlar kazandırmayı misyon edinen Parkur Historic’i ise, geçen yılın Türkiye Historic Rally Şampiyonu Engin Kap-Başar Yavuz ikilisi temsil edecek. Bu sezona kadar sadece toprak rallilerde start alan historic otomobillerin İzmir’deki ilk asfalt sınavından başarı ile ayrılmayı hedefleyen Kap-Yavuz ikilisi, 1976 model Ford Escort MKII ile parkurda olacak.

Hiç yorum yok