Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MİNİ GP II MAYIS’TA SATIŞA SUNULACAK

Mini’den Dr. Kay Segler New York Otomobil Fuarı öncesi yaptığı açıklamada Mini GP II’nin Mayıs’ta La Castellet’teki Mini United 2012’de piya...

Mini’den Dr. Kay Segler New York Otomobil Fuarı öncesi yaptığı açıklamada Mini GP II’nin Mayıs’ta La Castellet’teki Mini United 2012’de piyasaya sürüleceğini söyledi.

Model hakkında fazla bir şey bilinmese de Cooper S’teki 1,6 litrelik turbo beslemeli motorun yeniden ayarlanmış bir versiyonunu içermesi bekleniyor.

Motorun gücü muhtemelen 220 bg civarı olacak.

Mini şöyle dedi: “Son derece yüksek performanslı bir turbo motorla, yarış odaklı süspansiyon teknolojisiyle ve özel, aerodinamik olarak optimize edilmiş gövde bileşenleriyle Mini John Cooper Works GP 2005’te çıktığında tüm zamanların (trafiğe çıkabilen) en güçlü ve en hızlı Mini’si olarak sansasyon yaratmış selefinin izinden gidiyor.”

Mini GP veya uzun adıyla Mini Cooper S John Cooper Works GP.

GP II’nin iki kişilik mi yoksa dört kişilik mi olacağı henüz bilinmiyor; orijinal modelde arka taraf boşaltılmış ve süspansiyon kuleleri arasındaki gergiler açıkta bırakılmıştı.

Üretimi 2000 adetle sınırlı tutulan önceki otomobil gibi Mini GP II de muhtemelen zor bulunan bir özel versiyon olacak.ntvmsnbc

Hiç yorum yok