Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL DAHA GÜÇLÜ MOTORLARI DAHA ÇEVRECİ TEKNOLOJİLER İLE BİR ARAYA GETİRİYOR

Sürdürülebilir bir çevre politikasına sahip markalar içinde yer alan Opel, aynı zamanda, çevreye uyumlu teknolojilerle üretilmiş modellerden...

Sürdürülebilir bir çevre politikasına sahip markalar içinde yer alan Opel, aynı zamanda, çevreye uyumlu teknolojilerle üretilmiş modellerden oluşan en geniş ürün portföyüne sahip.

Halihazırda 40'ın üzerinde modeli (gövde, motor ve şanzıman kombinasyonlarıyla) 139 g/km'nin altında karbondioksit salınımı yaparken, 20'nin üzerinde modeli de 120 g/km'den az emisyon değeri sunuyor.

Ayrıca COTY 2012 seçilen, Avrupa'nın ilk genişletilmiş menzilli elektrikli otomobili Ampera da elektrikli otomobiller içinde menzil genişletici motoruyla, yeni bir segment yaratıyor.

Genişletilmiş menzilli ilk elektrikli otomobil Ampera'dan sonra elektrikliler üzerinde çalışmalar da devam etti. RAKe, şehir içi kullanım için ideal, sıfır emisyonlu bir otomobil ve RAKe ile 100 km, Almanya fiyatları ile 1 euro'ya mal oluyor.

RADe ise elektrikli motorun desteklediği bir bisiklet. Pedelec teknolojisiyle 250 watt motorun desteği ile 20 km menzili var ve maksimum 25 km/s hıza çıkabiliyor.


Opel, hidrojen yakıtlı otomobiller üzerine yaptığı çalışmalarla da çevreye verdiği önemi ortaya koyuyor. Opel'in HydroGen4 adını verdiği filosu, dünyanın en geniş hidrojen yakıtlı filolarından biri. Sadece Almanya'da 30'dan fazla hidrojen yakıtlı otomobil, şirket filolarında yerini almış durumda.

Opel, yalnızca temiz enerji ile çalışan otomobiller üretmiyor. Aynı zamanda, mevcut motor çeşitlerinin de daha çevreci hale gelmesi için yeni teknolojiler üzerinde çalışıyor. Yüksek performanslı motorları daha az yakıt tüketecek ve daha az karbondioksit salınımı yapacak teknolojiyle bir araya getiriyor. Yani sunulan performansla oranlı, rekabetçi bir düşük tüketim değeri...

Ekonomi ve ekolojiye önem verenler için sunulan ecoFLEX motor portföyü gün geçtikçe genişliyor. Örneğin Insignia 1.4 140 hp, en ekonomik benzinli orta sınıf otomobilken, 2.0 130 hp CDTI da en ekonomik dizel olarak pazarda yerini alıyor.

Opel ürün portföyünde yeni çevre dostu ürünler sınıfında, her kullanım için uygun modeller bulunuyor: şehiriçi kullanım için küçük elektrikli otomobiller, şehir içi ve şehirler arası 500 km menzile ulaşabilen genişletilmiş menzilli elektrikli otomobil ve sıfır emisyon ile yol alan hidrojen yakıtlı otomobiller.

Hiç yorum yok