Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES CSC (CONCEPT STYLE COUPE)

Üretime geçeceği onaylanan konseptin, geçen sene tanıtılan Concept A-Class fuar otomobilinin evrim geçirerek yeni A Sınıfı'na dönüşmesi ...

Üretime geçeceği onaylanan konseptin, geçen sene tanıtılan Concept A-Class fuar otomobilinin evrim geçirerek yeni A Sınıfı'na dönüşmesi gibi bir dönüşümden geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

CSC’nin tasarımında hem büyük CLS dört kapılı coupe’den, hem de 2010’de Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan F800 Style konseptinden alınmış temalar bulunuyor.

Mercedes’in yeni MFA platformunu temel alan otomobilin dingil açıklığı 2699 mm, yani C Sınıfından 59 mm kısa, ama A sınıfıyla aynı.

CSC galerilerde yerini aldığında üst kalite küçük otomobil sınıfında A Sınıfı'nın yanında satılacak ve BMW 1 Serisi, Audi A3 ve yakında çıkacak A3 Sedan ile rekabet edecek.

Yeni modelin kesin ismi hâlâ açıklanmadı, ama haberlere göre bu isim ya ‘CLA’ olacak, ya da şimdiki gibi CSC olarak kalacak.

Mercedes’in patronu Dieter Zetsche Mercedes model yelpazenin alt ucundaki satışlarını arttırmak için CSC’ye verdikleri önemin altını çizdi ve şöyle dedi: “Bu aracı açıkça sahipleniyoruz. Gelecekte D segmentindeki araçların bu otomobille boy ölçüşmeleri gerekecek.”

CSC üretime geçtiğinde ön tekerlekten çekiş veya seçenek olarak dört tekerlekten çekiş olarak satılacak. Güç aktarma organı seçenekleri ise standart altı vitesli düz şanzımandan veya seçenek olarak yedi vitesli çift debriyajlı şanzımandan oluşacak.ntvmsnbc

Hiç yorum yok