Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AUDİ RS Q3 CONCEPT

Auto China 2012 Fuarı’nda tanıtılacak konsept, şirketin ilk SUV gövde tipindeki RS modeli. RS Q3 konsepti RS3 ve TT-RS’de bulunan 2,5 litrel...

Auto China 2012 Fuarı’nda tanıtılacak konsept, şirketin ilk SUV gövde tipindeki RS modeli.

RS Q3 konsepti RS3 ve TT-RS’de bulunan 2,5 litrelik beş silindirli motorun yeniden ayarlanmış bir versiyonunu kullanıyor.

Turbo beslemeli TFSI motorun gücü 20 bg arttırılarak 360 bg’ye çıkarılmış. Standart motordaki 450 Nm değerindeki torkun artıp artmadığı açıklanmadı.

Konseptin 0-100 km/s hızlanması 5,2 saniye, azami hızı da 265 km/s. Motorun gücü yedi vitesli çift debriyajlı S tronic şanzıman ve quattro sistemi ile dört tekerleğe birden aktarılıyor.

Ayrıca RS Q3 konseptinde standart modellere göre bir dizi şasi ve tasarım değişikliğine gidilmiş. RS Q3 25 mm’ye alçaltılmış ve spor süspansiyon ile donatılmış.

Araç dış kısmında sportif RS stil kitiyle dikkat çekiyor. Şişirilmiş yan etekler ve çamurluklar RS Q3’e daha geniş bir duruş kazandırmış.

Mavi ve siyah temalı iç kısımda da standart Q3’lere göre rötuşlar yapılmış. Siyah Nappa deri koltuklarda kontrast renkte mavi Alcantara dikişler bulunuyor. Karbon-fiber ve Alcantara kaplamalar bulunan kapı panellerinde de mavi renk kullanılmış.

RS3, TT-RS, RS4, RS5, ortadan motorlu R8 coupe, roadster ve GT de dâhil olmak üzere bütün mevcut Audi RS modellerinin geliştirilmesinden Audi’nin quattro bölümü sorumlu.ntvmsnbc

Hiç yorum yok