Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TAMAMEN YENİLENMİŞ MERCEDES-BENZ A SINIFI CENEVRE OTOMOBİL FUARI’NDA TANITILDI.

Geleneksel bir hatchback siluetine sahip olan üçüncü nesil modelde önceki versiyonlarda bulunan uzun, tek kutulu, MPV benzeri şekilden vaz g...

Geleneksel bir hatchback siluetine sahip olan üçüncü nesil modelde önceki versiyonlarda bulunan uzun, tek kutulu, MPV benzeri şekilden vaz geçilmiş.

A sınıfı yeni Audi A3, BMW 1 Serisi ve Avrupa’nın en çok satan otomobili Volkswagen Golf ile doğrudan rekabet edecek.

Alman otomobil yapımcısının MFA (modüler ön mimari) platformunu temel alan yeni otomobil tepeden tırnağa baştan tasarlanmış.

Yeni A sınıfının boyutları yerine geçtiği modele göre çok farklı: Uzunluk 487 mm artarak 4292 mm’ye, genişlik 15 mm artarak 1780 mm’ye çıkmış, yükseklik ise 163 mm azalmış. Aracın aerodinamik direnç katsayısı 0,26 ile sınıfının en iyisi.

Yeni A sınıfı önceki modellerdeki zeminin altına monte edilmiş motorlarını bir kenara bırakıp yeni bir dört silindirli motor yelpazesine geçmiş. Motorlar ya diğer Mercedes’lerden, ya da anlaşma ortağı Renault’dan alınmış.

Araçlar standart olarak altı vitesli düz bir şanzımanla geliyor, seçenek olarak yedi vitesli, çift debriyajlı bir şanzıman da sunuluyor.

Tüm şanzıman tipleri, durdurma-çalıştırma başta olmak üzere bir dizi yakıt tasarruf özelliğine sahip. Öyle ki ilk defa bir Mercedes üretim otomobili 100 gr/km’nin altına indi; A160 CDI’nin ortalama CO2 emisyonu 99 gr/km.

A sınıfının üstün güvenlik özelliklerini metheden Mercedes-Benz, aracı sınıfının en güvenli otomobillerinden biri olarak niteliyor.

Araç standart olarak radar temelli bir çarpışma uyarı sistemi, Pre-Safe yolcu koruma sistemi ve Attention Assist (Dikkat Yardımı) ile donatılmış.

Hiç yorum yok