Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BENTLEY EXP 9 F CONCEPT

Cenevre’de tanıtılan Bentley EXP 9 F konsepti, saatte 290 kilometreye çıkabilen bir Bentley SUV’un üretim modelinin nasıl görüneceğini ortay...

Cenevre’de tanıtılan Bentley EXP 9 F konsepti, saatte 290 kilometreye çıkabilen bir Bentley SUV’un üretim modelinin nasıl görüneceğini ortaya koyuyor.

Mevcut 6,0 litrelik benzinli W12 motorunun yeniden tasarlanmış bir versiyonunu içeren konsept bir Range Rover’ı ile aynı uzunlukta ve ondan biraz daha alçak, ama çok daha güçlü olacak.

W12’nin benzinli versiyonu amiral gemisi olacak, ama Bentley, V8 dizel motor veya V6 hibrit seçeneği de sunacak.

Bentley CEO’su Wolfgang Duerheimer, “Bu modelle zirvenin de zirvesini hedefliyoruz. Onun paranın satın alabileceği en prestijli, en hızlı ve en pahalı SUV olmasını istiyoruz. Onu şu anda Avrupa’nın en pahalı SUV’ları olan Range Rover’ın, Porsche Cayenne Turbo S’nin ve Audi Q7’nin çok üzerinde konumlandıracağız. Bu aracın daha önce hiç eşi benzeri görülmedi, ama başarılı olacağına kesinlikle eminiz” dedi.

EXP 9 F projesi Wolfgang Durheimer’in eseri.

Durheimer on yıl önce Porsche’nin üretim şefi olduğu sırada iş arkadaşlarının, bayilerin ve 911 hayranlarının sert eleştirilerine rağmen, Porsche Cayenne SUV’un piyasaya sürülmesini sağlamıştı. Bu araç daha sonra Porsche’nin açık ara en çok satan modeli oldu.

Bentley’nin tasarımcıları özellikle EXP 9 F’nin iç kısmıyla gurur duyuyor.

Aracın iç kısmının mevcut bütün SUV’larınkine göre daha şık, daha iyi ahşap ve deriyle kaplı olduğu ve daha çok ekipman içerdiği söyleniyor.ntvmsnbc

Hiç yorum yok