Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ FORD KUGA LOS ANGELES OTOMOBİL FUARI’NDA TANITILDI

Ford Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tarihindeki ilk ‘ortak tasarım’ SUV’unu tanıttı. Araç Avrupa pazarında yeni Kuga adıyla satılacak. Kompa...

Ford Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tarihindeki ilk ‘ortak tasarım’ SUV’unu tanıttı. Araç Avrupa pazarında yeni Kuga adıyla satılacak.

Kompakt beş kişilik araç Avrupa pazarında Kuga'nın, ABD’de de Escape modelinin yerine geçecek.

Kuga, gelecek yıl tamamen yenilenmiş ve önemli ölçüde büyümüş bir SUV olarak Avrupa’daki galerilerde yerini alacak.

Ford yöneticisi Alan Mulally'nin ürünü olan Fiesta ve Focus gibi Avrupa modellerinin, ABD’de de başarı kazanmasını sağlamış ‘Tek Ford’ felsefesinin en yeni örneği olan bu araç, Ford’un dünya pazarlarının daha da birleşmesine imkan tanıyacak.

El kullanmaya gerek bırakmayan, arka tamponun alt tarafına ayakla hafifçe vurularak açılan elektrikli bir bagaj kapağı bulunuyor.

Otomobil başka yeniliklerin yanı sıra internet bağlantısına ve iyileştirilmiş aerodinamik yapıya da sahip.

Örneğin ızgara çıtaları azami soğutmaya ihtiyaç duyulmadığı zaman kapanıyor. Bu özellik aerodinamik sürtünmeyi ve yakıt tüketimini azaltıyor.

Yeni Kuga mevcut modelle karşılaştırıldığında yaklaşık 100 mm daha uzun. Bu ekstra uzunluğun büyük bölümü dingil açıklığına gitmiş.

Ford mevcut Kuga’da müşterilerin en sevmediği yanlardan birinin küçük bagaj ve arka yolcu yeri olduğunu kabul ediyor.

Yeni SUV’un tasarımı yılın başında Detroit’te tanıtılan Avrupa’da tasarlanmış Vertrek konseptine çok benziyor.

Gelecek yıl yeni bir Mondeo piyasaya sürülecek olsa da, yeni Kuga muhtemelen hacim bakımından Ford’un 2012’deki en önemli yeni aracı olacak.

Ford orta boyutlu SUV’lara yönelik talebin son on yılda üç katına çıktığını ve Amerika’da yeni otomobil alanların yüzde 60’ının ya orta boyutlu bir sedan otomobil, ya da SUV düşündüğünü söylüyor.

Ford yaptığı açıklamada, Kuga’nın Avrupa’da Mart ayında 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda “benzersiz güç aktarım organları ve özelliklerle” görücüye çıkacağını söyledi.ntvmsnbc

Hiç yorum yok