Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PIRELLI’DEN KENDİNİ TAMİR EDEN LASTİK SEAL İNSİDE

Pirelli’nin “Seal Inside” adını verdiği teknoloji ile patlayan lastik kendini tamir ediyor. Pirelli Ar-Ge departmanının geliştirdiği Seal In...

Pirelli’nin “Seal Inside” adını verdiği teknoloji ile patlayan lastik kendini tamir ediyor. Pirelli Ar-Ge departmanının geliştirdiği Seal Inside, lastiğin iç katmanında bulunan kimyasal bir kaplamayla çivi veya benzeri küçük nesnelerin yol açtığı küçük deliklerin kendiliğinden tamir olmasını sağlıyor.

Seal Inside, lastik havasının inmesini %85 oranında engelliyor.


Sadece Türkiye’de ürettiği lastiklerle başta Formula 1 olmak üzere motorsporlarına desteğini sürdüren ve yüksek performanslı lastiklerinin yanı sıra Cinturato serisi ile çevreci lastikler konusunda da iddialı olan Pirelli geliştirdiği yeni teknolojilerle otomobil kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Lastik sektörünün en yeni teknolojilerinden biri olan ve Pirelli Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen Seal Inside teknolojisi “kendini tamir etme” özelliğiyle patlayan lastiği değiştirme dönemine son veriyor.

Cirosunun %3’ünü Ar-Ge çalışmalarına ayıran Pirelli’nin geliştirdiği Seal Inside teknolojisinde lastiğin iç kısmını kaplayan ikinci bir katman; çivi veya vida gibi dış etkenlerin neden olduğu küçük hasarları dolgu yaparak kapatma görevini üstleniyor. Böylece lastiğin içindeki hava dışarı çıkamıyor ve lastiğin hava basıncı düşmüyor. Sürücü ise hava basıncı düşmeyen lastiğin güven ve konforuyla lastik değiştirme sorunu olmaksızın yoluna devam edebiliyor.

Farklı Volkswagen modellerinde orijinal ekipman olarak kullanılan Seal Inside teknolojisi sadece sürücülere güvenlik ve kullanım kolaylığı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda yuvarlanma direnci, konfor, gürültü, yol tutuş ve performans alanında standart lastiklerle aynı performansı garanti ediyor.

Lastiğe giren çivi Seal Inside teknolojisinin katmanına takılıyor. Delik Seal Inside teknolojisi tarafından doldurulduğundan lastik içindeki hava dışarı çıkmıyor.

Hiç yorum yok